Praca dla mężczyzn czeka

Problemy z pracownikami ma większość zakładów pracy, bo znaleźć chętnych jest bardzo trudno, a i z utrzymaniem ich na stanowiskach jest też duży kłopot.

Problemy kadrowe są też przeszkodą w rozwoju firm, ale i usług świadczonych przez niektóre koła oraz środowiska.

Tak rzecz się ma również w Kościele katolickim w Irlandii i Diecezja Killaloe postanowiła uruchomić program rekrutacyjny dla mężczyzn, którzy chcieliby wstąpić w stan kapłański. Diecezja rozpoczęła już kampanię informacyjną w hrabstwach Clare, Limerick, Tipperary, Offaly i Laois, a rekruterzy pojawią się również w przyszłym tygodniu w Ennis, Nenagh, Birr i Castleconnell.

Wysłannicy diecezji Killaloe rozmawiać będą także z proboszczami poszczególnych parafii, a zbierać informacje, jak zachęcić do związania się ze stanem kapłańskim oraz wysłuchają pomysłów lokalnych księży.

Już niebawem media katolickie w Irlandii kierować będą do swoich odbiorców informacje, by pogłębiona została wiedza z zakresu powołań, co może zwiększyć ilość chętnych do kapłaństwa. Obecnie znaleźć je już na stronie internetowej Diecezji Killaloe, a także kontaktować się z parafiami w całym kraju.

Dyrektor ds. powołań Diecezji Killaloe ks. Iggy McCormack zachęca każdego mężczyznę w kraju, aby rozważył taką możliwość i skomunikował się z Biurem ds. Powołań lub z miejscowym księdzem.

Bogdan Feręc

Źr. RTE

Photo by Sincerely Media on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Niesprawiedliwa ulga
Dublińskie lotnisko