Oszałamiający wzrost cen w Greyhound Recycling o 48% wynika wyłącznie z chciwości

Dubliński radny z Sinn Féin Daithí Doolan powiedział, że decyzja Greyhound Recycling o podniesieniu cen o oszałamiające 48% w ciągu mniej niż 18 miesięcy jest motywowana wyłącznie chciwością.

Radny Ballyfermot-Drimnagh dodał, że jest to kolejny dowód na potrzebę przywrócenia usług zbiórki odpadów komunalnych do własności publicznej.

Radny Doolan powiedział:

– Ten oszałamiający wzrost będzie szokiem dla klientów Greyhound. Miesięczna opłata ma wzrosnąć o 48% z 16,50 euro mniej niż 18 miesięcy temu do 24,47 euro w przyszłym miesiącu. Wzrost ten nastąpił zaledwie dwa miesiące po tym, jak Panda zaczęła pobierać wyższe opłaty od swoich klientów za zbiórkę brązowych pojemników. To obwieszczenie Greyhound wynika wyłącznie z chciwości.  Żadna z firm odbierających odpady nie walczy o utrzymanie zysków. W środku narastającego kryzysu związanego z kosztami utrzymania, to żłobienie cenowe wywiera dalszą presję na rodziny, które już zmagają się ze spłatą kredytów hipotecznych, cenami żywności, gazu i elektryczności. Rozwiązanie jest bardzo jasne. Usługa wywozu odpadów z gospodarstw domowych musi ponownie stać się własnością publiczną. To zapewniłoby, że właściciele domów nie będą już ofiarami firm, których jedyną motywacją jest zysk i chciwość. Argument, że konkurencja na rynku jest korzystna dla klienta, jest teraz głęboko pogrzebany. Gdyby władze lokalne przywróciły usługi wywozu odpadów, koszty zostałyby znacznie obniżone, a pieniądze wróciłyby do kieszeni ludzi. Nadszedł czas, aby rząd wkroczył, przejął kontrolę i wprowadził przepisy, które pozwolą Radom na przejęcie usług związanych z odpadami z powrotem na własność publiczną.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo by Albert Stoynov on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Emerytury powinny by
W Europie jest zatrz