Nowe ceny piw

Od wczoraj obowiązują nowe ceny hurtowe piw, jakie sprzedawane są w Irlandii, a producenci zapowiedzieli tę podwyżkę już wcześniej.

Powodem podniesienia cen hurtowych stały się wysokie koszty, jakie ponoszą producenci, w tym zbóż, energii elektrycznej i koszty zatrudnienia pracowników, co w konsekwencji dało decyzję o podniesieniu cen na wyroby browarnicze.

W ostatnim czasie mieliśmy już podwyżkę cen na piwa, jakie produkowane są w Irlandii, a wyniosła ona wówczas 12 centów za kufel, a teraz podwyżka wynosi 4 centy za kufel.

Tym samym ceny Guinnessa, Smithwick’s, Rockshore, Harp, Hop House 13 i Carlsberga, są wyższe o 4 centy w sprzedaży hurtowej, co nie musi mieć odzwierciedlenia w cenie detalicznej.

Sprzedawcy w sklepach, pubach, barach i restauracjach, mogą podwyżkę cen wziąć na siebie, chociaż już wcześniej zapowiadali, że raczej tego nie zrobią, a przełożą ją na ceny, jakie zaoferują konsumentom. Mogą też wraz z podwyżką hurtową o 4 centy podnieść ceny o wyższe kwoty, aby wyrównać poprzednie starty.

Aktualnie cena kufla Guinnessa w Irlandii jest bardzo różna, bo są miejsca, gdzie można go kupić już za 12 €, ale są też takie puby, które oferują ów za 6 €. Średnia cena Guinnessa w Dublinie wynosi obecnie 9,45 € za pintę, a wydaje się, że w najbliższych tygodniach ponownie wzrośnie.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Photo by Steve Wrzeszczynski on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Ceny zbóż ponownie
Wulkan zakłócił e