Niezbędna jest lepsza łączność dla Galway i zachodniej Irlandii

Poseł do Parlamentu Europejskiego z Sinn Féin Chris MacManus powiedział, że lepsza łączność będzie kluczowa dla rozwiązania problemu braku równowagi regionalnej oraz tworzenia miejsc pracy i możliwości w Galway i zachodniej Irlandii.

Przedstawiciel Midlands Northwest przemawiał po szeregu spotkań w hrabstwie, które przeprowadził wraz z posłanką Sinn Féin Mairéad Farrell i rzecznikiem ds. transportu Sinn Féin Martinem Kennym.

Poseł do Parlamentu Europejskiego MacManus powiedział:

Cieszyłem się, że mogłem w tym tygodniu przebywać w Galway, aby wziąć udział w szeregu spotkań wraz z moimi kolegami Martinem Kennym i Mairéad Farrell. Odbyliśmy bardzo pouczające spotkanie z Conorem O’Dowdem z portu Galway, który przedstawił nam plany przebudowy. Plany te, przekształcą obszar doków w mieście Galway, zapewniając wysokiej jakości przestrzenie mieszkalne, komercyjne i publiczne. Port Galway ma teraz po raz pierwszy zostać włączony do zmienionej unijnej sieci TEN-T, co zwiększy jego zdolność do przyciągania tak potrzebnych inwestycji, w szczególności w zakresie rozwoju portu na potrzeby projektów w zakresie morskiej energii odnawialnej u zachodniego wybrzeża. Pomagaliśmy w tym ja i inni irlandzcy posłowie do Parlamentu Europejskiego, aby port w Galway mógł w nadchodzących latach osiągnąć swój pełny potencjał. Odbyliśmy także produktywne spotkanie z przedstawicielami West on Track, aby omówić niedawną publikację przeglądu kolei obejmującego całą wyspę. Cieszymy się, że zalecono ponowne otwarcie odcinka kolei Athenry-Claremorris w perspektywie krótkoterminowej. Konieczne jest jak najszybsze wdrożenie tego zalecenia przez rząd i przedstawienie jasnego harmonogramu rozpoczęcia prac budowlanych. Ta linia kolejowa zapewni fantastyczną obsługę pasażerom w zachodniej Irlandii, a w szczególności takim miastom jak Tuam, które ucierpiały z powodu braku usług kolejowych. Wniesie ogromny potencjał rozwoju gospodarczego i inwestycji w naszym regionie i musi być priorytetem dla rządu. Lepsza łączność będzie miała kluczowe znaczenie dla rozwiązania problemu braku równowagi regionalnej oraz tworzenia miejsc pracy i możliwości w całym regionie. Ja i moi koledzy z Sinn Féin będziemy nadal walczyć o to, aby Galway i cała zachodnia Irlandia otrzymały w nadchodzącym czasie sprawiedliwą część inwestycji.

Opr Bogdan Feręc
Źr. Parlamentu Europejskiego Chris MacManus
Photo Parlamentu Europejskiego Chris MacManus

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Sprzedaż samochodó
Spółki energetyczn