Należy zaradzić brakowi miejsca na samochody na lotnisku w Dublinie

Rzecznik Sinn Féin ds. komunikacji i transportu Martin Kenny wezwał DAA do zbadania wszystkich możliwych środków zaradczych w związku z obecnym niedoborem miejsc parkingowych, z jakim borykają się turyści i wczasowicze. 

Jego komentarze są następstwem doniesień, że osoby podróżujące przez lotnisko w Dublinie borykają się z brakiem miejsc parkingowych. Dzieje się tak od dłuższego czasu, a zjawisko przybiera na sile.

Przemawiając w tej sprawie, poseł Kenny powiedział:

– Jestem świadomy, że DAA złożyło ofertę zakupu parkingu, który był w posiadaniu prywatnego dewelopera w tej okolicy. Wygląda na to, że organ ds. konkurencji rozważa ofertę – co jest oczywiście ważne – jednak podczas tego rozważania ludzie pozostają bez podstawowego udogodnienia, jakim jest miejsce parkingowe. Ponad 95 000 osób dziennie przewija się przez lotnisko w okresach dużego ruchu. Wobec braku odpowiedniego i niezawodnego transportu publicznego nakłaniam zarówno DAA, jak i właściciela obecnie zamkniętego parkingu do zawarcia krótkoterminowej umowy najmu. To niefortunne, że opóźnienie w rozważeniu tej sprzedaży wpłynie na zwykłe rodziny i wczasowiczów, którzy tak ciężko oszczędzali, aby cieszyć się kilkoma dniami poza domem. Lato i wakacje szkolne to jeden z najbardziej ruchliwych okresów na lotnisku — przyjazd na lotnisko, na którym brakuje miejsc parkingowych, nie jest początkiem wakacji, na które ludzie zasługują. Osoby, z którymi rozmawiałem na ten temat, nie są pewne, czy dotrą na czas, jeśli będą polegać na środkach transportu publicznego i woleliby skorzystać z samochodu. W tej chwili miejsca dostępne dla osób podróżujących przez lotnisko są zarezerwowane na nadchodzący weekend. Dostępność jest również niska w nadchodzących tygodniach. Parking, który jest obecnie nieczynny, był używany przez kilka lat. Nie wymaga rozbudowy ani doposażenia. Po prostu musi być otwarty do użytku dla osób podróżujących przez lotnisko. Osoby i rodziny podróżujące przez lotnisko muszą mieć dostęp do tych bardzo podstawowych udogodnień.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo CC BY-SA 2.0 Eric Jones

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: