Midea RAC rozszerza ofertę CirQHP o nowe produkty, udostępniając europejskim gospodarstwom domowym kompleksowe rozwiązania w zakresie klimatyzacji domowej

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Wychodząc naprzeciw potrzebom europejskich rodzin w zakresie ogrzewania i chłodzenia, Dział Klimatyzatorów Mieszkaniowych Midea (Midea RAC) zaprezentował na targach Mostra Convegno Expocomfort (MCE) 2024 najnowsze produkty z grupy CirQHP. Urządzenia wspominanej serii zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu całorocznego, kompleksowego rozwiązania odpowiadającego potrzebom powietrznego i wodnego ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, a także podgrzewania ciepłej wody użytkowej dostosowanego specjalnie do potrzeb zróżnicowanego rynku europejskiego.

Na zorganizowanym przez „The Verge” panelu dyskusyjnym eksperci z branży omawiali wyzwania stojące przed konsumentami przy obecnym niestabilnym stanie gospodarki, w tym wahania cen energii, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie wielu gospodarstw domowych. W dyskusji podkreślono toczące się nieustannie zmagania związane z wahaniami kosztów energii i troską o środowisko – wyzwanie, któremu Midea RAC zobowiązała się stawić czoła.

System CirQHP jest odpowiedzią na konieczność wyboru pomiędzy zrównoważonym rozwojem a przystępną ceną. Produkty z tej rodziny koncentrują się zarówno na chłodzeniu, jak i na ogrzewaniu. Midea RAC oferuje różnorodne kombinacje urządzeń, z których każde zostało zaprojektowane tak, aby spełnić szczególne potrzeby użytkowników i wymagania instalacyjne dla różnych typów budynków, gwarantując efektywność energetyczną, opłacalność i komfort. Od przytulnych mieszkań po ogromne wille – można znaleźć optymalną konfigurację, która zminimalizuje utrudnienia związane z instalacją, a jednocześnie zmaksymalizuje komfort i wydajność.

Najważniejszym urządzeniem z rodziny CirQHP jest moduł odzysku ciepła CirQHP Heat Recovery – całoroczne, kompleksowe rozwiązanie do ogrzewania powietrza i wody z technologią rekuperacji. System ten eliminuje konieczność stosowania dodatkowych układów z kilkoma jednostkami zewnętrznymi. Takie konfiguracje nie tylko generują wyższe koszty instalacji i emisję dwutlenku węgla, lecz także zajmują znaczną przestrzeń i mają większy wpływ na środowisko.

Technologia odzysku ciepła CirQHP charakteryzuje się wyższą wydajnością i niższymi kosztami energii, oferując system wielokrotnego podziału, który wymaga tylko jednej jednostki zewnętrznej i różnych typów urządzeń wewnętrznych, aby zapewnić zintegrowane rozwiązanie do ogrzewania powietrza i wody. Nowatorskie podejście oferuje nieprzerwaną, kompleksową usługę chłodzenia, ogrzewania i ciepłej wody, wprowadzając przełom, jeśli chodzi o komfort w domu i dbałość o środowisko. Wykorzystując zaawansowaną technologię rekuperacji termicznej, system oferuje darmową ciepłą wodę użytkową w lecie poprzez recykling energii pochodzącej z procesu klimatyzacji. Technologia ta gwarantuje szybką regulację temperatury i całoroczne dostarczanie ciepłej wody z wykorzystaniem tylko jednej jednostki zewnętrznej, znacznie zmniejszając zużycie energii, odpadów materiałowych i zapotrzebowanie na miejsce. Dział Midea RAC wprowadza również model z niewielkim zbiornikiem o pojemności 100 l dla mieszkań, zaspokajając różnorodne potrzeby instalacyjne i sprawiając, że jest to uniwersalny wybór dla każdego domu.

Jednocześnie Midea RAC opracowała serię hybrydowych kotłów CirQHP zaprojektowanych specjalnie z myślą o chłodniejszych regionach, które wymagają specjalnego ogrzewania. Europejskie gospodarstwa domowe stoją przed wieloaspektowym dylematem związanym z ogrzewaniem, ponieważ ponad 60 milionów kotłów gazowych wymaga wymiany. O ile przestawienie się na pompy ciepła może wydawać się nieefektywne i kosztowne w obszarach o skrajnie niskich temperaturach, o tyle bazowanie na kotłach gazowych może być początkowo mniej kosztowne i oferować lepszą wydajność. Wariant ten wiąże się jednak z ryzykiem związanym z wahaniami cen gazu i potencjalnymi zmianami przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Aby sprostać tym wyzwaniom, Midea RAC zintegrowała najwyższej klasy technologię pomp ciepła CirQHP z kotłem gazowym i opracowała dwa niezależne systemy, CirQHP Multi-hybrid i Indoor Hybrid, nie tylko wykorzystujące zalety obu innowacji, lecz także stanowiące krok w kierunku wdrożenia bardziej ekologicznych rozwiązań energetycznych.

Linia rozwiązań CirQHP odzwierciedla zasady ekonomiczności CirQHP i odpowiedzialności społecznej CirQHP, nawiązując do zaangażowania Midea RAC na rzecz ZIELONEJ WIZJI I NIEBIESKIEJ PRZYSZŁOŚCI. Poprzez zharmonizowanie ludzkich potrzeb z naturą dział Midea RAC dąży do zapewnienia zoptymalizowanych rozwiązań grzewczych i chłodzących, które są energooszczędne, opłacalne i niskoemisyjne, zaspokajając jednocześnie różnorodne potrzeby europejskich gospodarstw domowych.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2375194/image_1.jpg 

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2375193/image_2.jpg 

Film – https://mma.prnewswire.com/media/2375195/Low_res_Video.mp4 

Źródło: Midea RAC

Źródło informacji: PR Newswire

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Milowy krok – prze
Poland seeks answers

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!