Mecze Mistrzostw GAA powinny być dostępne za darmo w całej Irlandii

Gaelic Athletic Association, czyli irlandzka i międzynarodowa organizacja sportowa i kulturalna z siedzibą w Dublinie, założona została 1 listopada 1884 roku i zajmuje się promowaniem sportów gaelickich, głównie: hurlingu, camogie, a także futbolu gaelickiego, gaelic handball oraz rounders.

Jednak lider grupy Sinn Féin w Seanad senator Niall Ó Donnghaile wezwał do udostępnienia ważnych meczów Mistrzostw GAA w całej Irlandii za darmo.

W Seanad senator Ó Donnghaile wezwie dzisiaj minister turystyki, kultury, sztuki, gaeltacht, sportu i mediów Catherine Martin do poruszenia kwestii płatnych zapór GAAGO bezpośrednio z GAA i RTÉ.

Seanadóir Ó Donnghaile powiedział:

– W Seanad zapytam minister turystyki, kultury, sztuki, Gaeltacht, sportu i sediów Catherine Martin, czy uważa, że ​​w obliczu istniejącego kryzysu związanego z kosztami utrzymania ważne mecze mistrzostw GAA powinny być do bezpłatnego oglądania dla widzów w całej Irlandii. Fakt, że sobotni mecz ćwierćfinałowy All-Ireland Senior Football Championship pomiędzy Kerry i Tyrone oraz pomiędzy Armagh i Monaghan jest dostępny tylko za pośrednictwem usługi paywall GAAGO, wywołał wielką frustrację wśród fanów GAA w całym kraju. Posiadanie tak ważnych gier za zaporą jest dla mnie sprzeczne ze wszystkim, co powinno reprezentować GAA. Nasze gry powinny być dostępne dla wszystkich. Proszę o zniesienie paywallu dla gier o takim znaczeniu, aby mogli je oglądać i cieszyć się nimi fani GAA w całej Irlandii – kibice nie powinni być dyskryminowani, ponieważ nie stać ich na opłacenie GAAGO. Poproszę minister o poruszenie tych kwestii wyrażanych przez społeczeństwo bezpośrednio z GAA i RTÉ.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo by Adrian Payne on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Karnawał się końc
Usługi płatnicze z