McDonald’s podnosi ceny

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Jak poinformował zarząd McDonald’s w Irlandii i Wielkiej Brytanii, zmuszony jest podnieść ceny na niektóre ze swoich sztandarowych produktów, w tym na najpopularniejszego cheeseburgera.

Dzieje się tak pierwszy raz od 14 lat, dodaje się w komunikacie, a ma to związek z rosnącymi kosztami zakupu produktów do wytwarzania bułek z mięsem i serem, ale też w związku ze wzrastającymi stale kosztami prowadzenia działalności.

Co ważne, ceny w kraju z całą pewnością będą się różnić, bo franczyzobiorcy mają dowolność w decyzjach cenowych, więc wyznaczone zostaną maksymalne poziomy wzrostu cen. W konsekwencji może się okazać jednak, że cena cheeseburgera podniesie się o ok. 20 centów i będzie on kosztował 1,70 €.

To nie wszystkie podwyżki cen na ofertę McDonald’s, bo wyższych można się spodziewać na różne produkty tej sieci, w tym na zestawy śniadaniowe, dania główne, kawę, ale też inne zestawy, jakie znajdują się w ofercie giganta sprzedaży fast food.

Co zostało podkreślone, część produktów, jakie sprzedawane są w restauracjach McDonalds, pozostanie w dotychczasowych cenach i będą to m.in. sałatki oraz dania pakowane.

McDonald’s zaznacza, że takie zmiany dotyczą wszystkich państw, w jakich obecna jest amerykańska sieć fast food, więc Irlandia nie będzie tutaj wyjątkiem.

Dyrektor generalny firmy w Wielkiej Brytanii i Irlandii Alistair Macrow powiedział, że podwyżki są potrzebne, aby pomóc firmie poradzić sobie „w niezwykle trudnych czasach”.

Ceny podniesione zostaną również w Wielkiej Brytanii i ten sam cheeseburger kosztować będzie 1,19 £, nie zaś jak było do tej pory 99 pensów.

Niezależnie od aktualnych działań i rosnącej inflacji, ale też zmniejszającej się ilości klientów, sieć planuje dalszą ekspansję i zapowiada powstawanie nowych placówek w Europie oraz na świecie.

McDonald’s dodaje, iż rozumie, że wzrosty „nie są dobrą wiadomością”, ale „opóźnialiśmy i minimalizowaliśmy te zmiany tak długo, jak tylko mogliśmy”.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Testy PCR będą pł
Irlandia obawia się
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.