Letnie oświadczenie ekonomiczne nie daje żadnej pewności gospodarstwom domowym

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzecznik Sinn Féin ds. finansów Pearse Doherty powiedział, że Letnie Oświadczenie Ekonomiczne nie dało pewności gospodarstwom domowym, które zmagają się z kryzysem kosztów życia tu i teraz, z poważnymi pytaniami dotyczącymi wiarygodności opublikowanych danych.

Poseł Doherty powiedział:

– Letnie Oświadczenie Ekonomiczne nie pomoże żadnemu gospodarstwu domowemu w rosnących kosztach utrzymania tego lata. Ponieważ pracownicy i rodziny borykają się z gwałtownie rosnącymi rachunkami za energię, rosnącymi cenami żywności i spadkiem standardów życia, potrzebny był natychmiastowy budżet awaryjny, zanim ministrowie rządu spakują walizki na letnią przerwę. Rząd odmówił podjęcia tego działania. Summer Economic Statement nie przyniesie natychmiastowej ulgi. Gospodarstwa domowe nie wiedzą, jak będą wspierane, ponieważ ceny rosną w tym roku. Ta niepewność tylko zwiększy stres i niepokój pracowników i rodzin, które zmagają się z rosnącymi cenami i słabymi usługami publicznymi tu i teraz. Są też poważne pytania dotyczące opublikowanego Letniego Oświadczenia Ekonomicznego. Rząd nie przewidział żadnych środków na podwyżki płac w sektorze publicznym. Ponadto alokacja na sfinansowanie dotychczasowego poziomu usług pozostaje niezmieniona od zeszłego roku. Dzieje się tak pomimo ostrzeżenia Budget Watchdog jeszcze w maju, że koszty te wzrosną w wyniku inflacji. W rezultacie nie wiemy, jakie fundusze są dostępne na nowe środki mające na celu poprawę usług publicznych, zapewnienie dodatkowych mieszkań po przystępnych cenach i zwiększenie stawek opieki społecznej w odpowiedzi na inflację. Pracownicy i rodziny potrzebowali pewności, że rząd podejmie działania teraz, aby wesprzeć ich w obliczu kryzysu związanego z kosztami utrzymania tego lata – nadal nie mają tej pewności. Pracownicy i rodziny potrzebowali pewności, że Budżet 2023 zapewni bezpieczeństwo w podstawowych obszarach, takich jak mieszkalnictwo, zdrowie, opieka nad dziećmi i edukacja – tej pewności nie ma. Sinn Féin będzie nadal wzywać rząd do wprowadzenia budżetu awaryjnego, zanim Dáil wyjedzie na wakacje.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Electric Ireland pow
Niecodzienne wydarze

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!