Jak ratować biznes przed ucieczką klientów

Jeżeli obsługa konsumenta nie kontaktuje się natychmiast ze swoimi konsumentami, to traci natychmiast 90% klientów.

W handlu internetowym, jak wynika z badań, najważniejsza w obsłudze klienta jest natychmiastowa informacja zwrotna na temat sprawy z powodu której kontaktuje się z firmą.

– Ze względu na ten aspekt w 2023 r. rynek asystentów głosowych (voicebotów) wzrośnie aż o 64% porównując rok do roku – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartosz Malinowski Head of Voicebot Department, APIFONICA.  – Dzięki takim trendom cały rynek internetowy rośnie w zakresie automatyzacji, a automatyzację trzeba stosować, aby rósł biznes.

W 2023 r. blisko 70% wszystkich interakcji w handlu internetowym będzie zautomatyzowanych, a stanie się tak, ze względu na wykorzystanie sztucznej inteligencji. Automatyzacja i sztuczna inteligencja bardzo zyskują na popularności.

– W jednym z wdrożeń trzykrotnie zwiększyliśmy pozyskiwaną informację zwrotną z badań satysfakcji klientów właśnie dzięki zastosowaniu voicebotów – wyjaśnia B.Malinowski, APIFONICA.  – Właśnie w ten sposób wszystkie ecommercy mogą rosnąć w siłę, aby skalować się bez zwiększania zatrudnienia.

Źr:

Photo by krakenimages on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Bez tego gruczołu m
Prof. Jan Majchrowsk