Irlandia pod chmurami. Słońce będzie tylko gościem – "Polska-IE najbardziej politycznie-społeczno-gospodarczy portal informacyjny w Irlandii

Irlandia pod chmurami. Słońce będzie tylko gościem

Nowy tydzień w Irlandii zacznie się jak klasyczny irlandzki poranek z nisko zawieszonymi chmurami, wilgocią w powietrzu i deszczem, który bardziej unosi się w powietrzu, niż naprawdę pada. Poniedziałek przyniesie sporo szarości oraz przelotne opady deszczu i mżawki, szczególnie od rana.

Dopiero po południu niebo zacznie się przejaśniać, a słońce nieśmiało pojawi się nad częścią Ulsteru i Leinster, rozlewając trochę światła na chłodny krajobraz. Munster i Connacht pozostaną jednak bardziej uparte i tam chmury długo nie będą chciały odpuścić. Temperatury zatrzymają się między 11 a 15 stopniami, a lekki północny wiatr przypomni, że lato nadal stoi gdzieś za zamkniętymi drzwiami.

Noc z poniedziałku na wtorek będzie spokojniejsza. Pojawią się przejaśnienia i chwile niemal bezchmurnego nieba, ale od północnego zachodu ponownie zacznie nasuwać się wilgotny front. Nad ranem wrócą przelotne opady i mżawka, a temperatury spadną do 6–10 stopni.

Wtorek przyniesie pogodę, która będzie się zmieniać szybciej niż nastroje kibiców po przegranym meczu. Chmury i deszcz przesuną się przez kraj na południowy wschód, podczas gdy od północnego zachodu zaczną pojawiać się jaśniejsze, choć bardziej wietrzne warunki. Nie zabraknie przelotnych opadów, a zachodni wiatr momentami wyraźnie da o sobie znać. Termometry pokażą maksymalnie od 11 do 15 stopni.

Wtorkowa noc zrobi się bardziej niespokojna. Deszcz obejmie większą część kraju, miejscami może padać intensywnie, a silniejszy zachodni wiatr sprawi, że aura stanie się surowa i typowo atlantycka. Temperatury spadną do 5–9 stopni.

Środa i czwartek nie przyniosą wielkiego przełomu. Nadal będzie chłodno, wietrznie i bardzo zmiennie. Słońce będzie przebijać się przez chmury tylko chwilami, szybko ustępując miejsca kolejnym przelotnym opadom. Północno-zachodni wiatr doda pogodzie ostrego charakteru, a temperatury pozostaną poniżej tego, czego zwykle oczekuje się w maju — zaledwie od 9 do 13 stopni.

Wygląda więc na to, że Irlandia w najbliższych dniach pozostanie wierna swojej starej meteorologicznej tradycji, czyli trochę deszczu, trochę słońca, dużo wiatru i wieczne pytanie, czy wychodząc z domu zabrać okulary przeciwsłoneczne czy parasol? Najrozsądniej będzie wziąć jedno i drugie.

Bogdan Feręc

Źr. Met Eireann

Photo by Daniel Páscoa on Unsplash

© Wszystkie materiały na stronie wydawcy Polska-IE – chronione są prawem autorskim.
ZNAJDŹ NAS:
Poland Tightens Rule
Irlandię czeka fala
"Polska-IE najbardziej politycznie-społeczno-gospodarczy portal informacyjny w Irlandii
Privacy Overview

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.

"Polska-IE najbardziej politycznie-społeczno-gospodarczy portal informacyjny w Irlandii
Privacy Overview

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.