IKEA uruchomi gigantyczne centrum dystrybucji w Irlandii

Na przyszły rok IKEA Ireland zaplanowała uruchomienie ogromnego centrum dystrybucji, które swoją wielkością przyćmi to w Dublinie.

Centrum powstanie nakładem 85 mln €, a będzie przede wszystkim centrum dystrybucyjnym dla całej wyspy, chociaż mówi się, że część towarów może trafiać też do Europy. Właściciele marki spodziewają się, że nowy obiekt będzie w stanie w pierwszych 12 miesiącach swojej działalności wykonać znacznie ponad 300 tysięcy dostaw, a w kolejnych latach podwoić operacje na wyspie. W nowym centrum dystrybucji IKEA znajdować się będzie w stałym dostępie ponad 8000 produktów z całego asortymentu giganta, co stanowi ponad 80% ze wszystkich oferowanych przez IKEĘ produktów.

Szwedzki przedsiębiorca zatrudniać chce w nowym centrum dystrybucji ponad 120 osób, które pracować będą na 457 tysiącach stóp kwadratowych powierzchni. Towary do irlandzkich odbiorców, przestaną być też przesyłane z centrum dystrybucji z Wielkiej Brytanii, co znacznie przyspieszy proces dostaw.

Zastępca kierownika ds. sprzedaży detalicznej w IKEA UK & Ireland Marsha Smith powiedziała:

– To naprawdę ważny element naszej działalności. Jest tak wiele skończonych rzeczy, które staramy się naprawić, aby kontynuować ekspansję, i jest to dla nas zdecydowanie kluczowy element. ​​Ikea spędza dużo czasu na badaniu nowych rynków i potencjalnych nowych lokalizacji sklepów. To spojrzenie na to, gdzie są skupiska ludzi, jaka jest infrastruktura drogowa, jakie są zachowania zakupowe ludzi w tym obszarze.

Po uruchomieniu nowego centrum dystrybucji Irlandia będzie mogła szczycić się, że ma najkrótszy czas dostawy od zamówienia do dostarczenia towaru, a klienci nie będą już musieli oczekiwać około tygodnia na zamówione produkty, bo skróci się on do maksymalnie trzech dni.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Ruel Del Jamorol on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: