IKEA planuje ekspansję w Irlandii

Od chwili wejścia na irlandzki rynek detaliczny Ikea rozwija się w dosyć dużym tempie, a obecnie zaczęła planować zmianę modelu biznesowego.

IKEA jest biznesem franczyzowym, w którym wiele firm działa pod jedną marką. Inter IKEA Group to grupa firm, która łączy franczyzobiorców IKEA z rozwojem asortymentu i dostawcami oraz wyrównuje ogólny kierunek strategiczny. W skład Grupy wchodzi też Inter IKEA Systems BV, franczyzodawca, odpowiedzialny za ciągły rozwój Konceptu IKEA i zapewnienie jego wdrożenia na nowych oraz istniejących rynkach, a także rozwój asortymentu, zaopatrzenie i niektóre działania branżowe.

Jednak najważniejsze są tutaj plany, jakie właśnie ujawniono i Ikea chciałaby rozwinąć swoją sieć w Irlandii, co może przynieść 21 nowych punktów odbioru produktów.

Nowa koncepcja opiera się zwiększeniu dostępności do towarów, jakie oferowane są w sklepach Ikea w Irlandii, więc zbliżeniu do klienta, który nie będzie zmuszony do osobistych odwiedzin w kilku zalewie lokalizacjach, jakie Ikea firma proponuje w Republice. Niezależnie od tych planów, rozważana jest koncepcja, w której Ikea chciałaby uruchomić jeszcze jeden duży sklep w południowej części wyspy, co pobudzać i napędzać będzie ekspansję na tutejszym rynku.

Plany obejmują stały rozwój sieci, a punkty odbioru mogą zacząć powstawać już w tym roku, o czym sieć informować będzie swoich klientów.

Obecnie najlepiej prosperującym sklepem Ikea na ponad 400 lokalizacji, jakie proponuje się klientom, jest jednostka w Ballymun, czytamy w oświadczeniu firmy.

To nie wszystkie plany, jakie ma Ikea, bo chce również rozwijać swoją międzynarodową sieć sprzedaży i odbioru produktów, jakie dostępne są w jej sklepach, a z dużym zainteresowaniem spogląda na rozwój sieci w Stanach Zjednoczonych.

Wracając do Irlandii, można dodać, iż rozwój nowych punktów odbioru towarów odbywać się będzie prawdopodobnie na zasadach, jakie znane są w kraju, więc chodzi o lokalizacje partnerskie, w tym mobilne i stacjonarne punkty odbioru. Ikea w tym zakresie współpracuje już m.in. z Tesco, ale też innymi sklepami i punktami pocztowymi, ale też z firmą kurierską DPD.

Rozwój punktów odbioru może oznaczać, że pojawią się dodatkowe lokalizacje, a te zwiększą w znaczący sposób całą sieć odbioru, z jakiej do tej pory mogli korzystać klienci irlandzkich sklepów Ikea. O szczegółach Ikea poinformuje w najbliższym czasie.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Jueun Song on Unsplash

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wagner forces in Bel
Olej opałowy jest j