Dzień Kobiet

Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych, a zapoczątkowane zostały one przez Socjalistyczną Partię Ameryki.

Wiele osób łączy to święto z ideą socjalistyczną, chociaż coraz mniej jest już takich opinii, więc może to lepiej, bo w końcu kobiety, są bardzo ważne w naszym społeczeństwie.

Dlatego męska część redakcji Studia Dublin i Polska-IE, składa Paniom z okazji ich święta najserdeczniejsze życzenia, spełniania najskrytszych marzeń, realizacji celów, a i zadowolenia w życiu prywatnym oraz zawodowym. Mamy też nadzieję, że właśnie dzisiaj, czyli 8 marca, traktowane będziecie w sposób szczególny, chociaż nie uda się panom zaprosić was do wykwintnej restauracji lub kina, by celebrować ten dzień, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanowali romantyczny wieczór w domowym zaciszu, czego życzymy najgoręcej.

Z naszej strony to właściwie wszystko, chociaż, jako wielbiciele kobiet, przez cały rok staramy się okazywać wam wiele szacunku, dajemy dowody naszego uznania oraz miłości, a i podkreślamy, jak jesteście dla nas istotne, co robić będziemy przez kolejne lata.

Bogdan Feręc, Tomasz Wybranowski

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
W tym tygodniu kolej
Radosny dzień przed
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian