Darmowe leczenie szpitalne dzieci

Minister Donnelly ogłosił zgodę rządu na opublikowanie ustawy o zwolnieniu z opłat za ostre usługi szpitalne.

Minister zdrowia Stephen Donnelly ogłosił, że rząd zatwierdził publikację ustawy o zdrowiu (zwolnienia z opłat za ostre usługi szpitalne) 2022, torując drogę do zniesienia zarówno w przypadkach szpitalnych nocnych, jak i dziennych.

Ogłaszając decyzję gabinetu o zatwierdzeniu publikacji tej ustawy minister Donnelly powiedział:

– Z przyjemnością ogłaszam, że otrzymałem zgodę rządu na opublikowanie tej ważnej ustawy. To prawodawstwo, po uchwaleniu, zmniejszy obciążenie finansowe rodziców/opiekunów, którzy przywożą swoje dziecko do szpitala na opiekę stacjonarną dla dzieci poniżej 16 roku życia.

Minister zdrowia otrzymał również zgodę rządu na wprowadzenie poprawki na etapie prac komitetowych do ustawy o zdrowiu (zwolnienia z opłat za ostre usługi szpitalne) z 2022 r., która wprowadzi przepisy zapewniające bezpłatny program antykoncepcji dla kobiet w wieku 17-25 lat.

Minister doprecyzował:

– Cieszę się również, że mogę poczynić postępy w zakresie poprawy dostępu do antykoncepcji.  Proponowana poprawka dot. antykoncepcji ma na celu usunięcie barier kosztowych dla antykoncepcji dla kobiet w wieku 17-25 lat, co będzie szczególnie istotne dla tych, które znajdują się tuż powyżej limitów określanych na podstawie oceny dochodów na kartach wizyt lekarskich i wizyt u lekarza pierwszego kontaktu, lub które mogą nadal kształcić się w pełnym wymiarze godzin oraz finansowo zależny od rodziców i opiekunów.   

Ustawa zdrowotna (zwolnienia z opłat za ostre usługi szpitalne) Bill 2022 zostanie opublikowana w nadchodzących dniach i oczekuje się, że wkrótce po przejściu wszystkich etapów w Dáil, zacznie obowiązywać.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Stephen Donnelly

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: