Czy zacieśnią się stosunki na linii Republika Irlandii a Rzeczpospolita Polska?

Sygnały, że tak może się stać, są, a możliwe, że będzie to za sprawą nowego ambasadora Republiki Irlandii w naszej ojczyźnie.

O ile nie ma powodów, aby źle oceniać pracę byłej irlandzkiej ambasador Irlandii w Polsce Jej Ekscelencji Emer O’Connell, tak i wydaje się, że Ekscelencja Patrick Haughey, również dobrze sprawować będzie ten urząd.

Można to wywnioskować po dużej aktywności Pana ambasadora, który od początku swojej misji dyplomatycznej w Polsce, wykazuje zaangażowanie w pracę, co można obserwować na stronie twitterowej Ambasady Republiki Irlandii w Polsce i na stronie, również na Twitterze, jaką założył Pan ambasador Patrick Haughey.

Można więc domniemywać, iż energia, jaką wniósł swoim przybyciem do warszawskiej placówki dyplomatycznej ambasador Haughey, charakteryzować będzie całą misję, którą pełnić będzie najwyższy rangą przedstawiciel Republiki Irlandii w naszej ojczyźnie.

Już teraz, a Pan ambasador jest w Polsce od kilkudziesięciu dni, nasza redakcja otrzymuje prośby od czytelników i słuchaczy, aby zaprosić Jego Ekscelencję na rozmowę do Radia Wnet, co przyjmujemy z dużym zadowoleniem. Mogę zapewnić, że skontaktujemy się ze służbami odpowiedzialnymi za rozkład zajęć Pana ambasadora i poprosimy o rozmowę. Z całą pewnością dostosujemy się też do terminu, jaki zostanie zaproponowany, a i będziemy otwarci na miejsce spotkania, które może się odbyć zarówno w redakcji Radia Wnet na Krakowskim Przedmieściu, jak i w Ambasadzie Republiki Irlandii na ulicy Mysiej w Warszawie.

Mamy nadzieję, że Jego Ekscelencja Patrick Haughey zechce przyjąć zaproszenie do rozmowy, którą przeprowadzi Studio Dublin Radia Wnet.

Bogdan Feręc

Na zdjęciu Pan prezydent Andrzej Duda i Jego Ekscelencja Patrick Haughey podczas rozmowy po wręczeniu listów uwierzytelniających.

Zdj: Twitter – Ambassador Patrick Haughey

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Godna płaca powinna
Czynsze w Irlandii n