70-latkowie prowadzić będą autobusy szkolne

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Należy skorzystać z pomocy kierowców autobusów w wieku powyżej 70 lat, aby rozwiązać problem transportu szkolnego.

Jak powiedział senator Tim Lombard z Fine Gael, kierowcy autobusów szkolnych w wieku powyżej 70 lat powinni być wykorzystywani do złagodzenia problemów związanych z transportem szkolnym. Senator z Cork stwierdził, że jest wielu wykwalifikowanych kierowców autobusów w wieku 70 lat i starszych, pomogliby złagodzić presję na system transportu szkolnego, gdyby było to dozwolone.

Senator Tim Lombard:

– Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze, jeśli chodzi o przewóz dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. To przede wszystkim musi być naszą naczelną zasadą i należy jej zawsze przestrzegać. Bez względu na to, jakie rozwiązania zostaną zaproponowane, czy ludzie przyjdą do stołu, bezpieczeństwo dzieci w wieku szkolnym i użytkowników dróg ma ogromne znaczenie. Wiemy, że tysiące rodziców i dzieci z niecierpliwością czeka, aby dowiedzieć się, czy mają miejsce w autobusie szkolnym po tym, jak rząd udostępnił usługę bezpłatnie wszystkim przez rok, aby pomóc w pokryciu kosztów utrzymania. Bezpłatny transport to świetna inicjatywa, ale teraz mamy do czynienia z problemami z przepustowością, co wynika z popytu. Doświadczeni i wykwalifikowani kierowcy autobusów w wieku 70 lat i więcej nie są obecnie wykorzystywani. Należy to zbadać i rozwiązać. Minister transportu Eamon Ryan, jego departament, Urząd ds. Bezpieczeństwa Drogowego oraz operatorzy autobusów – publiczni i prywatni – muszą usiąść do stołu rokowań i rozwiązać to w sposób zadowalający. Mówimy o kursach szkolnych rano i po południu, pięć dni w tygodniu.

W ubiegłym roku minister edukacji Norma Foley powiedziała w Dáil, że kierowcy autobusów szkolnych w niepełnym wymiarze godzin Bus Éireann oraz kierowcy wyznaczeni przez prywatnych przewoźników mogą nadal pełnić tę rolę, pod warunkiem ukończenia corocznego badania lekarskiego aż do osiągnięcia wieku emerytalnego 70 lat. Kryterium to ma zastosowanie do wszystkich kierowców, którzy świadczą usługi w ramach programu transportu szkolnego obsługiwanego przez Bus Éireann w imieniu Ministerstwa Edukacji.

Senator Lombard dodał, że potrzebne są dalsze prace, aby przyspieszyć obecny impas transportu szkolnego.

Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Czy w tym sezonie w
IV Śląskie Manewry

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!