Zrobi się bardzo ciepło

Met Éireann prognozuje znaczny wzrost temperatury, co będzie obserwowane już w tym tygodniu.

Dzisiaj będziemy mieli w Irlandii pogodę mieszaną, z opadami w godzinach przedpołudniowych, by następnie nieco się rozpogodziło. Wieczorem jednak chmur ponownie zacznie przybywać i pojawią się opady deszczu oraz mżawki. Temperatura w ciągu dnia od 15 do 19 stopni Celsjusza.

We wtorek pogoda przedstawiać się będzie bardzo podobnie, bo to i przelotne opady deszczu, ale też mżawki, jednak zza chmur wyglądać ma też słońce. Tu zaczynają się też dobre informacje, ponieważ znacznie wzrosnąć ma temperatura powietrza i będzie od 17 do 21 stopni w skali Andersa Celsjusza.

W środę pogoda będzie wilgotna, rano występować mogą przelotne opadu deszczu, a następnie przechodzić będą w opady mżawek. To jednak nie zmieni faktu, że zrobi się bardzo ciepło i nad wyspą pojawią się temperatury od 20 do nawet 24 stopni.

Czwartek to kolejny ciepły i wilgotny dzień z dużą ilością przelotnych opadów deszczu i mżawek, a i gęstniejącą w godzinach popołudniowych pokrywą chmur, jednak w temperaturze zobaczymy wręcz doskonałe wartości, bo od 20 do nawet 25 stopni Celsjusza.

W piątek wszystko zacznie wracać do normy, więc z niespokojnymi warunkami pogodowymi, wrócą też niższe temperatury, a i wzrosnąć ma wówczas siła wiatru.

Weekend zapowiada się typowy dla sierpnia, czyli z wiatrem słabym do umiarkowanego oraz wskazaniami termometrów do dwudziestej kreski.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by Karson on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
'Russia will not sto
Nowa opłata za śmi