SuperValu ostrzega klientów

W mediach społecznościowych pojawiła się fałszywa strona, która łudząco przypomina tę, która należy do sieci SuperValu, ale tak nie jest.

TechBuzz Ireland, czyli witryna z informacjami i recenzjami technicznymi informuje, że odnaleziono w sieci podróbkę strony SuperValu, a ta może podszywać się pod sieć detaliczną. Specjaliści z TechBuzz uznali, że facebookowa strona o nazwie „SuperValu Ireland Fans”, jedynie podszywa się pod oficjalny profil supermarketu i może być wykorzystywana do wyłudzania danych osobowych.

Również na oficjalnej stronie SuperValu pojawił się komunikat o potencjalnym oszustwie, a władze firmy dodały, że nie będą prosić klientów, aby klikali w jakieś linki, które pojawiają się w sieci.

W oficjalnej wiadomości z SuperValu czytamy:

– Zostaliśmy poinformowani, że w sieci krąży fałszywa strona o nazwie „SuperValu Ireland Fans”. Możemy potwierdzić, że nie jesteśmy powiązani z tą stroną. Jeśli zobaczysz tę stronę na Facebooku, radzimy NIE wchodzić w interakcje. Nie klikaj żadnych linków ani nie udostępniaj żadnych danych osobowych. Dziękujemy tym, którzy zwrócili nam na to uwagę. Nasza oficjalna strona na Facebooku nigdy nie poprosi Cię o kliknięcie jakichkolwiek linków.

Kilku klientów skorzystało z komentarzy, aby powiedzieć, że zgłosili stronę, ale Facebook stwierdził, że „nie jest to sprzeczne ze standardami społeczności”. Wśród różnic, które zauważyli, był brak typowego słownictwa używanego na prawdziwej stronie detalisty.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Photo by SuperValu

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Awaryjne lądowanie
W Irlandii brakuje s