Rewolucja w systemach magazynowania energii pomoże odnowić naszą planetę | Udział EVE w Szczycie Branży Magazynowania Energii 2024 w Londynie i wygłoszone przemówienie

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

W dniach 20-21 lutego w Londynie odbył się 9. Szczyt Branży Magazynowania Energii (Energy Storage Summit 2024). Wzięło w nim udział prawie tysiąc wybitnych ekspertów i liderów światowej branży magazynowania energii, którzy dyskutowali na temat przyszłych kierunków rozwoju branży. Podczas szczytu Wendy Ye, dyrektor ds. marketingu EVE Energy Storage Co., Ltd., wygłosiła przemówienie pod tytułem „Rewolucja w systemach magazynowania energii dzięki rozwiązaniom nowej generacji Mr. Big i Mr. Giant”, w którym dokonała oceny ewolucji energetyki i omówiła przyszłość branży magazynowania energii. Opowiedziała także o serii produktów Mr Flagship, przedstawiając rzetelne i świeże informacje na temat rozwoju dziedziny magazynowania energii.

Transformacja struktur energetycznych dla odnowy planety

Jak dotąd, metody wykorzystania energii przeszły od prymitywnych struktur, takich jak wykorzystanie drewna na opał, do struktur opartych o odnawialną energię fotowoltaiczną, które mają na celu odnowę naszej planety. W związku z tym istotne jest opracowanie metody magazynowania energii, która rozwiązuje problem różnicy czasu w wytwarzaniu energii z fotowoltaiki.

Według prognoz szanowanej na całym świecie agencji konsultingowej IHS do 2030 r. łączna moc zainstalowana w zakresie magazynowania energii sięgnie 1420 GWh. Tworzenie na dużą skalę elektrowni magazynujących energię od 0,1 GWh do 1 GWh, a następnie 10 GWh niewątpliwie stanie się trendem. Jednocześnie, w miarę rosnącej skali elektrowni magazynujących energię, takie aspekty jak efektywność kosztowa, złożoność procesów eksploatacji i konserwacji oraz bezpieczeństwo będą miały coraz większe znaczenie, co przełoży się na pilniejszą potrzebę wprowadzania zaawansowanych technologii magazynowania energii i wzorców projektowych rozwiązujących te problemy.

Rewolucja w branży i nowe otwarcie dla systemów magazynowania energii

W oparciu o powyższe obserwacje Wendy Ye, dyrektor ds. marketingu EVE Energy Storage Co., Ltd., powiedziała: „W 2022 r. wprowadziliśmy na rynek technologię superdużych ogniw CTT (Cell to TWh), a w styczniu 2024 r. serię Mr Flagship. Dzięki swoim cechom, zwanym ESS – wydajne (Efficient), proste (Simple) i bezpieczne (Safe) – produkty z serii Mr Flaship przełamują ograniczenia tradycyjnej technologii magazynowania energii, na nowo definiują koncepcję systemów magazynowania energii (ESS) i rozwiązują kwestie związane z efektywnością kosztową, złożonością procesów eksploatacji i konserwacji oraz bezpieczeństwa wielkoskalowych elektrowni magazynujących energię.

Wykorzystanie doświadczeń naukowców do stworzenia najlepszych na świecie ogniw do magazynowania energii

Jako czołowa spółka z branży baterii litowych na świecie, EVE Energy nieprzerwanie realizuje innowacje w dziedzinie badań i rozwoju napędzane doświadczeniem elektrochemików już od 23 lat. Nowo wprowadzona seria Mr Flagship opiera się o teorie z dziedziny elektrochemii i uwzględnia wiele zaawansowanych technologii, takich jak innowacyjna technologia odbioru prądu, technologia 3T i separatory ze specjalną powłoką, co pozwala zminimalizować straty ciepła między cyklami ładowania i rozładowania, przekładając się na stabilny wzrost efektywności energetycznej i bezpieczeństwa.

Dzięki szeregowi innowacji, w tym zastosowaniu własnych systemów chemicznych i struktur, spółka EVE Energy zdołała pokonać wyzwania w zakresie efektywności energetycznej i bezpieczeństwa baterii wysokiej pojemności i systemów magazynowania energii 5 MWh oraz umożliwiła wprowadzenie wielkoskalowych zastosowań magazynowania energii, odsłaniając swoje zalety w dziedzinie magazynowania energii i podkreślając swoje przywództwo w tej branży.

W globalnym kontekście obniżania poziomu emisji dwutlenku węgla EVE Energy nadal będzie promować technologie i innowacje w dziedzinie baterii litowych, optymalizować wydajność produkcji, tworzyć wzorcowe produkty i umożliwiać funkcjonowanie wielkoskalowych stacji magazynowania energii. Pozwoli to zapewnić dostawy nowej energii w każdym miejscu i czasie, co przełoży się na szybszą transformację energetyczną i odnowę naszej planety.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2345146/image_5024968_6412959.jpg 

Źródło: EVE Energy

Źródło informacji: PR Newswire

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Światowe tempo redu
Only 10% of European

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!