Raport szczegółowo opisuje wykorzystywanie seksualne dziewcząt przebywających w opiece państwowej

To szokujące, ale nie zaskakujące mówi przedstawicielka Socjaldemokracji.

Raport Rzecznika Praw Dziecka z 2020 r. wykazał, że po godzinie 17:00 ponad 120 dzieci przebywa w schroniskach bez personelu opiekuńczego.

Raport szczegółowo opisujący seksualne wykorzystywanie młodych dziewcząt w państwowej opiece jest szokujący, ale nie zaskakujący, według rzeczniczki socjaldemokratów ds. dzieci, Jennifer Whitmore.

Posłanka Whitmore przemawiała po opublikowaniu nowego badania „Protecting Against Predators”, przeprowadzonego przez naukowców z UCD, a stwierdziła:

– Wyniki tego badania są niepokojące i obrzydliwe. Dziewczęta w wieku 12 lat są przerażająco wykorzystywane i celowo atakowane przez napastników. Według pracownika opieki, z którym rozmawiali naukowcy, to, co opisano w tym badaniu, to „wierzchołek góry lodowej”. Powiedzmy jasno, o czym tu mówimy – o dzieciach pod opieką państwa, które są nieprzygotowywane, wykorzystywane seksualnie i gwałcone. Nie powinno być żadnych dwuznaczności ani niepewności co do potrzeby natychmiastowego zgłaszania obaw dotyczących ich bezpieczeństwa odpowiednim władzom przez specjalistów opiekujących się tymi dziećmi. Wyniki raportu nie są pierwszym przypadkiem, kiedy rząd został ostrzeżony o wykorzystywaniu seksualnym dzieci znajdujących się pod opieką państwa. Rząd został powiadomiony o tym odrażającym nadużyciu od co najmniej 2020 r., kiedy Tusla została powiadomiona o obawach związanych z wykorzystywaniem seksualnym dziewczynek znajdujących się pod opieką państwa. Odrębnie raport Rzecznika Praw Dziecka z 2020 r. wykazał, że ponad 120 dzieci oddzielonych od rodziców i ubiegających się o azyl w Irlandii było umieszczanych w schroniskach bez personelu opiekuńczego po godzinie 17:00. Rząd musi teraz wyjaśnić, czy dzieci nadal są umieszczane w niezarejestrowanych schroniskach bez opieki po godzinie 17:00; czy upoważni to HIQA do przeprowadzenia audytu tych domów opieki i hosteli; oraz przedstawiają wszystkie środki ochrony i procedury stosowane w tych miejscach zamieszkania w celu ochrony dzieci znajdujących się pod opieką państwa przed wykorzystywaniem seksualnym.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: SocDem

Photo by Eric Ward on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Czy Polacy będą ki
Felieton sobotni Jan