Raport BCI podkreśla potrzebę działań mających na celu obniżenie kosztów utrzymania

Rzecznik Sinn Féin ds. finansów Pearse Doherty wezwał rząd do opanowania kryzysu kosztów życia po tym, jak raport Banku Centralnego ostrzegał, że inflacja w nadchodzących latach pozostanie podwyższona.

Deputowany z Donegal wezwał także do zwiększenia inwestycji kapitałowych, ponieważ niepowodzenia rządu w dostarczaniu mieszkalnictwa i infrastruktury stanowią realne zagrożenie dla konkurencyjności gospodarczej.

W przemówieniu poseł Doherty powiedział:

– Gospodarstwa domowe w dalszym ciągu borykają się z kryzysem kosztów utrzymania, w związku z ciągłym wzrostem cen. Raport Banku Centralnego podwyższył prognozy inflacji na ten i przyszły rok. Rząd musi zrobić więcej, aby obniżyć koszty życia. W przypadku zbyt wielu pracowników płace nie nadążają za inflacją. Dochody osób o stałych dochodach i osób najbardziej bezbronnych w naszym społeczeństwie spadły. Gospodarstwa domowe w dalszym ciągu borykają się z wygórowanymi rachunkami za energię, podczas gdy – jak wyjaśnia Bank Centralny – ceny energii w całej Europie spadły. Koszty opieki nad dziećmi pozostają zbyt wysokie, a czynsze rosną i są niedostępne. Rząd żałośnie nie poradził sobie z zawyżonymi cenami, które dla tak wielu osób są nie do utrzymania. Z raportu Banku Centralnego jasno wynika również, że pogłębiające się niepowodzenia rządu w dostarczaniu mieszkań i infrastruktury stanowią rosnące zagrożenie dla naszych perspektyw gospodarczych. Teraz i w nadchodzących latach potrzebne są zwiększone inwestycje kapitałowe, aby zaradzić tym awariom i rosnącemu deficytowi infrastruktury. Sinn Féin w rządzie obniżyłaby koszty życia i zapewniła program inwestycji publicznych, który wspierałby rozwój gospodarczy naszych społeczności.

Opr. Bogdan Feręc

Źr. Sinn Fein

Photo by Bermix Studio on Unsplash

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS: