Protest przeciwko zniesieniu zakazu eksmisji

Wczoraj przed budynkami rządowymi odbył się protest zorganizowany przez ugrupowanie People Before Profit, który miał pokazać niezadowolenie społeczne.

Frekwencję można oceniać przynajmniej na dwóch płaszczyznach, więc dla niektórych będzie to sukces, ale znaleźć mogą się też tacy, którzy powiedzą, że to jednak klapa. Z doniesień organizatorów wiemy, że przed kompleksem Leinster House w Dublinie zgromadziło się ok. 1000 osób, ale trochę innego zdania są służby porządkowe, które mówią o maksymalnie 800 osobach.

To jednak pokazuje, że grupa niezadowolonych mieszkańców kraju jest spora, a protest przeciwko zniesieniu zakazu eksmisji i przeciwko rosnącym kosztom życia, był większy od wcześniej organizowanych.

Podczas manifestacji domagano się od rządu aktywnych działań pomocowych, ale i zmiany polityki wobec grup finansowych, które wykorzystują obecną sytuację i zarabiają krocie na najmie mieszkań. Wzywano również gabinet Leo Varadkara, by zwiększył wsparcie państwa do osób, które cierpią z powodu wysokich kosztów utrzymania.

Manifestacja miała charakter pokojowy, a zapowiedziano na zakończenie, iż nie jest to ostatni protest w tym miejscu.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Photo Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Eric Jones

Fot: Kadr z relacji telewizji RTE.

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Sinn Féin trzyma si
Wojsko monitoruje ro