Prom z Gdańska pływać będzie z Irlandii

Stena Line wzbogaciła się o nową jednostkę pływającą, która dodana zostanie do floty przewoźnika, a obsługiwać ma trasę z Rosslare do Cherbourg od 30 czerwca.

Prom istotnie przebudowany został w polskiej stoczni w Gdańsku, gdzie przeszedł gruntowną modernizację, a „Stena Vision”, bo taką otrzymał nazwę, wykonywać ma 12 rejsów tygodniowo – sześć razy w tygodniu.  

Jak powiedział dyrektor handlowy Stena Line Paul Grant, prom „Stena Vision” oferuje 1300 miejsc pasażerskich w 485 kabinach, a 42 z nich przyjazne są zwierzętom. Prom oferuje zarówno kabiny o typowym standardzie, jak i luksusowe apartamenty, więc uważany jest za jednostkę nowoczesną.

Dyrektor Paul Grant powiedział:

– Wprowadzenie Stena Vision jest również dobrą wiadomością dla sektora towarowego, w którym od czasu Brexitu obserwuje się wzrost popytu na bezpośrednie usługi do Francji dla przewoźników. Stena Vision zwiększy również liczbę osób towarzyszących kierowcom dzięki większej przestrzeni w kabinie dla kierowców towarowych.

Stena Line jest aktualnie największym operatorem promowym, jaki pływa po Morzu Irlandzkim, a oferuje usługi pasażerskie i towarowe z Belfastu do Cairnryan i Liverpoolu, Dublina do Holyhead i Rosslare do Fishguard, a także wyłącznie towarową trasę z Belfastu do Heysham.

Jak dodają przedstawiciele Stena Line, ​​obsługują łącznie do 238 tygodniowych operacji żeglugi między Irlandią a Wielką Brytanią.

Bogdan Feręc

Źr: Business Plus

Photo by Martin on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Plan zmniejszenia ru
Zakłady energetyczn