Platformy tracą zyski

Niedawno platformy streamingowe audio wprowadziły zasadę, że albo płacisz, albo będziemy cię zasypywać reklamami, co wiele osób skłoniło do wykupienia pakietów premium, a te wyłączały pakiety reklamowe.

Jak się jednak okazuje, nie dosyć, że ilość nowych subskrypcji zaczęła w ostatnich miesiącach maleć, to spada również sama ilość subskrybentów, a ci rezygnują ze wcześniej kupionych opcji bez reklam.

Wielu subskrybentów zauważyło, że płatne treści audio nie są niczym nadzwyczajnym, reklamy również się pojawiają, choć nie jest to w trakcie odtwarzania, można je pominąć bez żadnych problemów, ale jest jeszcze jeden ważny czynnik wpływający na rezygnację.

Użytkownicy opcji premium odkryli, iż koszty wykupienia tych pakietów rosną, jak i rosną koszty utrzymania, więc próbując chronić swoje dochody, rezygnują z płatnych subskrypcji.

Największą ilość odejść z opcji bez reklam obserwuje się na platformach Spotify czy YouTube Premium, więc tam, gdzie słucha się najwięcej muzyki. Oba źródła najpopularniejsze są wśród grupy wiekowej 15-24 i codziennie słucha tam muzyki ponad połowa tej populacji, czyli można stwierdzić, że ludzi, którzy nie do końca mają wysokie dochody.

W okresie ostatniego roku ilość osób z wykupioną subskrypcją premium spadła o 2 punkty procentowe, co jest całkiem sporą ilością w ujęciu globalnym.

Z najnowszego badania pracowni Ipsos B&A wynika, że ​​ teraz już tylko 31% codziennych użytkowników Spotify i YouTube subskrybuje którąś z tych platform.

Bogdan Feręc

Źr. Independent

Photo by Wesley Tingey on Unsplash

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Sprawa limitu na lot
Złoto zanurkowało,