Partia Pracy wzywa kluby do ubiegania się o dotację na sport

Rzecznik Partii Pracy Mark Wall wezwał kluby w całym kraju do poświęcenia czasu i ubiegania się o fundusze w ramach Sports Capital Grant. 

Zgłoszenia można będzie składać od poniedziałku 17 lipca o godzinie 9:00 i pozostają otwarte do piątku 8 września do godziny 17:00.

Senator Wall powiedział:

– Kluby i organizacje sportowe są absolutną podstawą naszych społeczności, ale wiele z nich naprawdę walczy. Coraz więcej klubów sportowych dochodzi do maksymalnego wykorzystania swoich dotychczasowych obiektów. Chociaż dotacja Sports Capital Grant jest naprawdę użytecznym sposobem na uzyskanie przez kluby pomocy, jeśli chodzi o ulepszanie i rozszerzanie udogodnień, które przynoszą korzyści całej społeczności, należy zrobić więcej. Nadszedł czas, aby spojrzeć na nasze tereny sportowe i zobaczyć, jak możemy lepiej rozwijać udogodnienia w społecznościach w całym kraju. Biorąc pod uwagę niedobór gruntów, potrzebujemy teraz, aby władze lokalne pilnie zidentyfikowały i wsparły nasze kluby sportowe za pośrednictwem lokalnych ośrodków sportowych. Na przykład w Athy Rada Hrabstwa Kildare wyznaczyła na ten cel 13 akrów. Choć obecnie czeka na rozpoczęcie budowy osiedla, niestety dla niektórych klubów w mieście czas nie działa na ich korzyść. To ogromny problem w Kildare, gdzie zespół Kildare Camogie ma 250 graczy bez boiska, na którym mogliby trenować. Nie mam wątpliwości, że takie scenariusze powtarzają się w całym kraju. Partia Pracy uważa, że ​​taka placówka powinna znajdować się w każdym mieście powyżej 5000 mieszkańców. Kluby sportowe mówią nam, że lokalnie istnieją ogromne problemy z zapewnieniem wystarczającej liczby obiektów do uprawiania sportu i gier w ich społeczności. GAA określiło podczas majowego spotkania w Oireachtas, że obiekty są teraz w maksimum możliwości i szybko się wyczerpią. Musimy rozwiązać ten problem, aby sport pozostał osadzony w społecznościach. Sport jest niezwykle ważny dla zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia fizycznego uczestników i widzów. Zapewnienie wysokiej jakości boisk do gry w społecznościach w całym kraju znacznie przyczyniłoby się do zachęcenia do różnorodności, równości płci i integracji w lokalnych miastach i wsiach. Nie możemy nie docenić wpływu, jaki sport wywiera na budowanie pozytywnych doświadczeń u ludzi. Zachęcam każdy klub sportowy, organizację i stowarzyszenie do przejrzenia tego lata programu Sport Capital Grant.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Photo by Sandro Schuh on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Potrzebna pomoc poni
Dlaczego oszukujemy?