Ostatni dzień działalności Ulster Banku

Dzisiaj ostatnie działające oddziały Ulster Banku zostaną zamknięte, a stanie się to w chwili zakończenia dnia pracy.

Dokładnie 63 placówki Ulster Bank będą otwarte do godziny 18:00, a będzie to ostatni dzień ich działania, gdyż od jutra, bank przestanie być dostępny w formie fizycznej dla pozostałych w nim klientów. W części placówek prowadzone będzie natomiast wsparcie techniczne, więc pracownicy informować będą, w jaki sposób można dokonywać operacji w Ulster Banku, a będzie to wyłącznie działalność online. Pracownicy informować też będą, jak przenieść swoje aktywa do innych banków, ale tylko w tym zakresie udzielać będą informacji.

Co istotne, pomimo wielu informacji, jakie wysyłane były do klientów Ulster Bank i KBC Bank, tysiące osób wciąż ma aktywne konta w obu domach bankowych, a jak podaje Bank Centralny Irlandii, jest ich prawie 168 000. Ponad 60 000 to konta podstawowe, więc używane do obsługi bieżącej, a zamknięto w pierwszych miesiącach roku 85% kont w bankach opuszczających Irlandię.

Dziękując pracownikom za włożony w pracę w Ulster Banku trud, prezes Jane Howard powiedziała:

Dzisiaj jest przejmujący dzień w 187-letniej historii Ulster Bank, ponieważ nasze pozostałe 63 oddziały w Republice Irlandii po raz ostatni zamkną swoje podwoje. Chociaż w ostatnich miesiącach skupialiśmy się na wspieraniu naszych klientów w przechodzeniu do nowych dostawców usług bankowych, wiemy, że nasze oddziały i współpracownicy od wielu lat stanowią centralną część społeczności w całym kraju. Ponieważ zamknięcie rachunków bieżących i depozytowych dobiega końca, zdecydowanie wzywam każdego pozostałego klienta, który jeszcze nie przeniósł swojego rachunku bieżącego i depozytowego, do szybkiego działania w celu znalezienia nowego dostawcy i przeniesienia rachunków. Chociaż nasze oddziały nie będą już otwarte po dzisiejszym dniu, nadal jesteśmy tutaj, aby wspierać naszych pozostałych klientów.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Fot: Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Kenneth Allen

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Russia overhauls sec
Netflix wprowadzi po