O Funduszach Europejskich dla Wielkopolski na sportowo

Do 10 września br. trwają zapisy na 6. edycję biegu „zaBIEGaj o FUNdusze!”. Impreza odbędzie się w sobotę 16 września nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. W jej trakcie będzie można też poznać szczegóły dotyczące unijnych naborów z nowej perspektywy finansowej.

Celem wydarzenia jest promocja UE oraz projektów, które zostały zrealizowane w Wielkopolsce dzięki unijnym funduszom. Tegoroczne wydarzenie ma charakter szczególny bo wystartowały konkursy z nowego programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. W trakcie imprezy będzie okazja, by zapytać konsultantów Głównego Punktu Informacyjnego o szczegóły nowych naborów – kto może z nich skorzystać i na jakich zasadach.

Zapisy do udziału w biegu są bezpłatne. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 10 września. Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie biegu.

Trasa biegu prowadzi wokół Jeziora Maltańskiego. Przewidziano rozegranie zawodów na dwóch dystansach do wyboru – 5,4 km (jedno okrążenie jeziora) lub 10,8 km (dwa okrążenia).

Uczestnicy, którzy ukończą bieg, otrzymają medal i pakiet finishera. Organizatorzy zapewniają warunki niezbędne do zapewnienia możliwości wzięcia udziału w biegu przez osoby z niepełnosprawnościami. To samo dotyczy swobodnego dostępu do wszystkich atrakcji mających miejsce podczas imprezy.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 fot. KE

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Felieton sobotni Jan
Życie z ChAD – ja