Niemcy przejmują kolejne irlandzkie radio

Jedna z najpopularniejszych stacji radiowych w Irlandii zmienia właściciela, co oznacza, że rynek tutejszych mediów popularnych zmieni się na stałe.

Do tej pory Irlandia starała się opierać takim zapędom i niechętnie zmieniała nadzór właścicielski, jednak za sprawą iRadio, krajobraz medialny stanie się całkiem inny. Jak podano w komunikacie, iRadio rozpoczęło głęboką współpracę z Bauer Media Audio, która jest odnogą Bauer Group z Hamburga, a ma to na celu poprawę jakości audycji, zwiększenie słuchalności oraz oferty, jaka kierowana jest do grupy słuchaczy w przedziale wiekowym 15 – 44 lata.

iRadio uruchomiło swoją działalność w 2008 roku, a dociera do słuchaczy w 15 hrabstwach i zamierza zwiększyć ilość odbiorców do prawie 2 milionów.

Dane Joint National Listenership Research mówią, że do tej pory iRadio miało dzienną ilość radiosłuchaczy na poziomie 183 000, a na tydzień było to ok. 340 000. Po wejściu w skład Bauer Media Audio, ich ilość ma się znacząco zwiększyć, a stanie się tak ze względu na zwiększenie zasięgu nadawcy.

Informując o zawiązaniu współpracy z Bauer Group, prezes iRadio Willie O’Reilly powiedział:

iRadio stało się najpopularniejszą stacją radiową w swoim regionie nadawczym, zapewniając słuchaczom w piętnastu hrabstwach informacje i rozrywkę. Zarząd chciałby podziękować wszystkim za ich wkład, którzy byli częścią tej podróży. iRadio jest teraz gotowe do rozpoczęcia nowego rozdziału jako część Bauer Media Audio. Jego najlepsze dni są przed nami.

Bauer Media Audio weszło na irlandzki rynek w 2021 roku i na początku przejęło stację Red FM z Cork, co miało miejsce pod koniec ubiegłego roku. Bauer Media Audio zapowiedziało również, że chce się rozwijać na irlandzkim rynku medialnym w sektorze audio i radiowym.

Tymczasowy dyrektor generalny Bauer Media Audio Ireland Chris Doyle mówi:

– iRadio to firma wysokiej jakości i nie możemy się doczekać powitania jej w Bauer. Razem będziemy w stanie zapewnić, że stacja może dostarczać jeszcze więcej wspaniałych treści, muzyki i rozrywki, które kochają jej słuchacze.

*

Kończy się właśnie pewna epoka i irlandzkie media radiowe czeka w mojej ocenie smutny koniec. Może jeszcze nie teraz, nie w przyszłym roku, ale w niedalekiej przyszłości widzę już koniec mniejszych nadawców, przede wszystkim lokalnych, bo te będą albo przez Bauer Media Audio przejmowane, by uzbroić się przez niemieckiego giganta w nadajniki, albo po prostu nie wytrzymają z nim konkurencji. Szkoda.

Bogdan Feręc

Źr: Business Plus

Photo Public domain / Photo by Eric Nopanen on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Boże Narodzenie w I
Jak tworzy się plot