Niektórzy klienci zapłacili podwójne rachunki za gaz

Część klientów Bord Gáis Energy zauważyło, że z ich kont zniknęły znacznie wyższe kwoty, niż wynikało to z przesłanych im rachunków za zużyty gaz.

Kiedy zaczęli kontaktować się z dostawcą błękitnego paliwa, ten rozpoczął kontrolę i jak się okazało, faktycznie pobrano w niektórych przypadkach podwójne kwoty za wystawione faktury. Następnie Bord Gáis Energy zapewnił klientów, że pieniądze, jakie w podwójnej kwocie zostały pobrane, wrócą na konta odbiorców gazu, aby naprawić niezręczność.

Jak się okazało, a powiedział o tym rzecznik Bord Gáis Energy, do całej sytuacji doszło przez błąd w systemie automatycznie pobierającym pieniądze z kont klientów, jak się dodaje, były to „błąd bankowy”.

Sprawa dotyczy klientów AIB, którym z kont pobrano podwójne opłaty, a jak zapewnia dostawca gazu, pracuje z bankowcami, aby zwrot nieprawnie pobranych pieniędzy nastąpił w możliwie najkrótszym czasie.

Bord Gáis Energy oraz AIB przepraszają swoich klientów za zaistniałą sytuację i obiecują, że dołożą starań, aby w przyszłości nie dochodziło do takich sytuacji.

 Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Photo by Ilse Driessen on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: