Microsoft nadal zwalnia pracowników

Microsoft w Irlandii ogłosił, iż zwolni kolejnych pracowników, jacy byli zatrudnieni do tej pory, co wiąże się ze wcześniejszymi zapowiedziami redukcji etatów.

Tym razem z Microsoft rozstanie się 70 osób z różnych stanowisk, więc zasili grupę 180 osób, które zwolnione zostały wcześniej w tym roku. Ogółem zwolnienia dotyczyć będą 7% załogi zatrudnionej w roku ubiegłym, więc w ujęciu globalnym Microsoft zredukuje ilość pracowników o 5%.

Rzecznik Microsoft powiedział:

Dostosowania organizacyjne i kadrowe są niezbędną i są stałą częścią zarządzania naszą firmą. Będziemy nadal priorytetowo traktować i inwestować w strategiczne obszary wzrostu dla naszej przyszłości oraz we wsparcie naszych klientów i partnerów.

Podobne zwolnienia Microsoft zaplanował w Waszyngtonie w głównej siedzibie firmy, gdzie w najbliższym czasie pracę straci 300 osób, głównie z działu marketingu, sprzedaży i obsługi klienta.

Niektórzy z analityków rynku technologicznego twierdzą, że postępowanie Microsoft wpisuje się w ogólny trend zwiększenia wykorzystania sztucznej inteligencji, która przejąć ma procesy, jakie do tej pory wykonywali ludzie. Microsoft zapowiedział też rozwój sztucznej inteligencji, a już wcześnie zainwestował w jej rozwój ponad 10 mld dolarów, które pozwoliły na wprowadzenie do użycia AI.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Ed Hardie on Unsplash

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Poland freezes Russi
Niestabilny okres