Komisja Rachunków Publicznych zwraca się o dalsze informacje do RTÉ

Poseł Sinn Féin i przewodniczący Komisji Rachunków Publicznych (PAC) Brian Stanley podkreślili, że Komisja poszukuje kolejnych świadków i zaległych dokumentów, jakie obiecane były członkom.

Poseł Stanley powiedział:

– Jako przewodniczący PAC, jest wielu świadków, których chcę widzieć przed komisją, kiedy będą dostępni. To były dyrektor generalny Dee Forbes, były dyrektor finansowy Breda O’Keefe, były dyrektor handlowy Geraldine O’Leary i były dyrektor ds. treści Jim Jennings. Trzy z tych osób nie były jeszcze przed PAC i uważam, że każda z nich ma bezcenne informacje do przekazania komisji. Komisja chętnie zapozna się z raportem Granta Thorntona dotyczącym płatności na rzecz Ryana Tubridy’ego w latach 2017-2019. Nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych wiarygodnych odpowiedzi od przedstawicieli RTÉ dotyczących tych płatności, a kiedy zobaczymy ten raport, być może będziemy musieli ponownie porozmawiać z innymi świadkami. Na koniec pozostaje jeszcze wiele dokumentów, o które PAC poprosił przedstawicieli RTÉ. 

Obejmują one:

  • Kopia listu uzupełniającego między Noelem Kelly i Dee Forbes z rozmowy telefonicznej Teams w dniu 7 maja 2020 r., w której rzekomo uzgodniono i poręczono umowę trójstronną.
  • Potwierdzenie od RTÉ, że jest przekonane, że wszystkie zobowiązania podatkowe zostały pokryte w związku z dwiema płatnościami barterowymi w wysokości 75 000 EUR za usługi dokonane przez Ryana Tubridy’ego.
  • Pakiet emerytalny Bredy O’Keefe i protokoły z zarządu, określające, kto się pod tym podpisał.
  • Kopia kontraktu Dee Forbes.
  • Pełny audyt w ciągu ostatnich pięciu lat występów 20 najlepszych gwiazd w RTÉ pokazuje, że nie były one zaangażowane. Ta wymiana doświadczeń jest również cenna.

Moim zdaniem, po otrzymaniu tych dokumentów i raportu Granta Thorntona, będziemy musieli przeprowadzić dalsze przesłuchanie z przedstawicielami RTÉ. 

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo Public domain RTE

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
W budynkach rządowy
Dlaczego ludzie wier