Jaki jest wymarzony zawód?

Firma zajmująca się wsparciem osób poszukujących pracy, a jednocześnie portal Jobseeker przeprowadziła badania, które miały dać odpowiedź na pytanie, jaki zawód cieszy się obecnie największym zainteresowaniem ludzi na całym świecie.

Znaleźć obecnie wymarzoną pracę jest wciąż łatwo, bo ma się ona wiązać wg badania ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, co podkreślane jest przez wiele osób, które szukają zatrudnienia. Praca musi być też fascynująca, czyli z analizy Jobseeker dowiemy się, iż najpopularniejszymi obecnie zawodami są zajęcia związane z pilotowaniem samolotów. Następnie wiele osób chciałoby zostać stwardami i stewardesami na pokładach maszyn latających, ale też zajmować się modelingiem, psychologią i być influenserami.

Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych wyszukiwań zamykają lekarze, nauczyciele, prawnicy i strażacy.

W styczniu najczęściej wyszukiwanym hasłem w kategorii zawód z ponad 50 000 wyszukiwań stało się pytanie: Jak zostać pilotem? Hasło było najczęściej wpisywanym w wyszukiwarkach w 55 krajach na całym świecie, a Irlandia w tym rankingu znalazła się na miejscu 25 wśród wszystkich państw europejskich. Na miejscu drugim dopytywano, jak można zostać stewardesą i tu pojawiło się 29 000 wyszukiwań, a modeling zainteresował ponad 25 000 osób. Wszystkie te zawody największym zainteresowaniem cieszyły się we Francji, Niemczech, Włoszech i Szwecji.

Podczas wyszukiwania nowej pracy interesowano się również oceną jej wartości w porównaniu do umiejętności, ale i możliwości rozwoju oraz doświadczenia, natomiast korzyści finansowe nie były w czołówce zainteresowania osób chcących związać się z wymienionymi zawodami.

Podczas wyszukiwań stosunkowo często wpisywano też hasła, jak zostać influenserem i youtuberem, więc uznano, że te zajęcia należy wpisać na listę zawodów, jakie są obecnie popularne na świecie.

Stworzona została też lista potencjalnych dopasowań, jakimi podczas poszukiwania pracy kieruje się większość osób i jest to możliwość realizowania swoich pasji oraz zainteresowań, praca powinna być też dopasowana do umiejętności, zapewniać rozwój osobisty i zawodowy, ale i stawiać wyzwania oraz wymagać wysiłku intelektualnego. Kolejnymi kwestiami były swoboda pracy i jej elastyczność, możliwość dokonywania zmian, ale praca powinna gwarantować również bezpieczeństwo oraz stabilność zatrudnienia.

Na końcu listy znalazły się natomiast wynagrodzenia i świadczenia z racji wykonywanego zawodu, co wielu ekspertów ds. zatrudnienia wyraźnie zaskoczyło, gdyż mają całkiem inne doświadczania podczas procesu rekrutacji bezpośredniej.

Irlandia w większości zakresów badawczych plasowała się w połowie listy, więc uznano ją za typowy kraj pod względem poszukiwania pracy, który nie wyróżnia się na tle innych w Europie i na świecie.   

Bogdan Feręc

Źr. Business Plus

Photo by Avel Chuklanov on Unsplash

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Powstała antyrasist
Sprzedawcy doświadc