Gdyby wybory odbywały się dzisiaj…

Nie ma zmian w rankingu popularności ugrupowań politycznych, a sytuacja od wielu miesięcy jest ustalona, więc Sinn Féin wciąż jest na czele stawki.

Ankieterzy z Irlandia Thinks zapytali w imieniu Sunday Independent, w jakim kierunku idą ich preferencje dotyczące partii politycznych, a nie można powiedzieć, by wiele osób wahało się w tej kwestii i raczej zagłosują zgodnie z obecnym trendem.

Tym samym oznacza to, iż „wyrok” już zapadł i o ile nie zdarzy się nic nadzwyczajnego, więc nie nastąpi nagła poprawa sytuacji gospodarczej i ekonomicznej kraju, gdzie jego mieszkańcy odczują stałą ulgę w wielu dziedzinach, Sinn Féin przejmie ster kierownictwa państwem, co może mieć wielorakie skutki dla kraju.

Obecny sondaż popularności partii politycznych wygląda następująco:

– Sinn Féin 32% (-1)

– Fine Gael z 23% (bez zmian)

– Fianna Fáil 17% (-2)

– SocDem 5% (+1)

– Green Party 4% (+ 1)

– Labour Party 3% (-1)

–  Solidarity-PBP 3%

– Aontú 3% (+1)

– Niezależni i inne ugrupowania 9%

To jasny prognostyk, że irlandzka scena polityczna, została już przemodelowana na stałe i Sinn Féin, może być prawie pewne zwycięstwa w nadchodzących wyborach.

Niestety nie zmienił się odsetek osób, które zauważają populistyczne działania ugrupowania McDonald, a to może doprowadzić do wielu późniejszych wstrząsów, zarówno politycznych, jak i gospodarczych.

Bogdan Feręc

Źr: Sunday Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Największym problem
Supervalu naciska na
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська