Firmy energetyczne muszą obniżyć ceny dla konsumentów

Firmy energetyczne muszą przenieść oszczędności na swoich klientów po tym, jak hurtowe ceny energii elektrycznej zostały drastycznie obniżone w zeszłym roku, powiedziała senator Fine Gael.

Senator Maria Byrne stwierdziła, że ​​najnowsze dane CSO pokazują, że hurtowe ceny energii elektrycznej spadły o ponad 40% w ciągu 12 miesięcy do kwietnia 2023 r.

Senator Byrne, jako rzecznik Fine Gael ds. finansów w Fine Gael mówi:

– To znaczne oszczędności, które należy przekazać klientom. Firmy energetyczne szybko podnosiły ceny, gdy rosły ich koszty własne, ale nie widzimy takiej samej pilności w przekazywaniu oszczędności klientom, gdy ceny energii spadają. Jak widać z najnowszych danych, ceny od jakiegoś czasu spadają – ale do tej pory te firmy, które zarabiają, nie zrobiły nic, by odczuli to ich klienci. Gdy zbliżamy się do cieplejszych miesięcy, klienci zaczynają widzieć niższe rachunki dzięki mniejszemu zużyciu, ale to nie powinno być zasłoną dymną dla firm energetycznych, które mogłyby się za nimi ukrywać z ciągłym przeładowaniem cen. Oszczędności na cenach hurtowych, muszą zostać bezzwłocznie przekazane klientom.

Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Photo by Diz Play on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ustawa laburzystów
Poseł Kelleher z za