Detaliści obniżają ceny chleba

Aldi potwierdza, że zastosuje taką samą praktykę, jak w przypadku Tesco i obniży cenę chleba sprzedawanego pod marką własną.

Ma to związek z najnowszą próbą wykorzystania sytuacji, która staje się wojną cenową, a dotyczy podstawowych produktów sprzedawanych przez supermarkety pod markami własnymi.

Zapowiadana obniżka cen wejdzie w życie od jutra, spowoduje, że chleb krojony biały w Aldi będzie tańszy o 10 centów za sztukę, kosztując 89 centów, a 99 centów brązowy i 1,09 euro biały Mega-Toast, podczas gdy jego biała/pełnoziarnista wersja zostanie obniżona z 89c do 85c.

Aldi przyznaje, że codziennie monitoruje rynek i będzie nadal obniżać ceny „gdzie i kiedy będzie to możliwe”.

Dyrektor zarządzający grupy Niall O’Connor: 

W przypadku niższych kosztów oraz nakładów, my i nasi dostawcy zareagujemy. Nasze zobowiązanie wobec irlandzkich kupujących polega na tym, aby zawsze stosować obniżkę w porównaniu z droższymi supermarketami… To się nie zmieni. Codziennie monitorujemy ceny i czynniki rynkowe, a skupienie się na czasie rzeczywistym oznacza, że ​​możemy szybko reagować. Jak ponownie podkreślaliśmy, na spotkaniu Retail Forum, otoczenie nadal stanowi wyzwanie. Nasza reakcja na trudne warunki pozostaje wielowymiarowa – chronimy klientów, współpracujemy z dostawcami, zawsze stosujemy zniżkę w porównaniu z większymi supermarketami i monitorujemy rynek w czasie rzeczywistym.

Posunięcie to jest następstwem wcześniejszej zapowiedzi Tesco Ireland, w której informowano, że detalista obniży cenę pieczywa marki własnej o 10 centów.

Dzieje się tak również w chwili, gdy kilka sieci obniżyło ceny mleka i masła w zeszłym tygodniu. Natomiast dzisiaj, 11 maja, biały chleb Tesco o wadze 800 g marki własnej będzie kosztował 89 centów, czyli o 10 centów mniej niż do tej pory. Odpowiednie obniżki będą miały zastosowanie do wszystkich innych chlebów krojonych marki własnej Tesco.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Image by Robert Owen-Wahl from Pixabay 

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Firmy irlandzkie zwi
Zapraszamy do Studia