Bank of Ireland próbuje naprawić swoją reputację

Od wtorku o Bank of Ireland głośno jest nie tylko w kraju, bo i zagraniczne media szeroko opisały sprawę, gdzie dostęp do pieniędzy mieli wszyscy klienci banku, nawet w przypadku, gdy na ich kontach istniały debety.

W tej sprawie wypowiedział się dyrektor generalny Bank of Ireland Myles O’Grady, który przede wszystkim przeprosił za zaistniałą sytuację, a głównie klientów banku, którzy czasowo utracili dostęp do swoich pieniędzy. Pan O’Grady nazwał też problem, jaki wystąpił w Bank of Ireland „porażką”, a dodał:

– Spadliśmy znacznie poniżej standardów, których oczekują od nas nasi klienci i szczerze za to przepraszam.

Dyrektor Myles O’Grady stwierdził również, iż zarządzany przez niego bank, stara się obecnie naprawić całą sytuacji, ściśle monitoruje wszystkie systemy Bank of Ireland, a i wprowadza dodatkowe zabezpieczenia, aby taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości.

Myles O’Grady mówi:

– Bankowość opiera się na reputacji i zaufaniu. Zniszczyliśmy to wśród naszych klientów i szerszego społeczeństwa. Pracujemy nad tym, aby wszystko naprawić. We wtorek nasza aplikacja mobilna i usługi bankowości cyfrowej były niedostępne dla klientów. Naszym priorytetem było, aby wszyscy klienci nadal mieli dostęp do gotówki i mogli dokonywać transakcji swoimi kartami w celu zarządzania codziennymi potrzebami, gotówką, online lub w sklepie. Wyzwanie związane z robieniem tego podczas awarii polega na tym, że klienci nie mogli sprawdzić swojego salda, a niektórzy mogą je przekroczyć. Zachęcam wszystkich klientów, których dotknął incydent z tego tygodnia, do skontaktowania się z nami, abyśmy mogli wspólnie znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Osoby, które przekroczyły swój limit wypłat, będą mogły bez żadnych konsekwencji porozumieć się z bankiem, aby spłacić zadłużenie, a także uruchomione zostaną dla nich tymczasowe i nieoprocentowane kredyty na rachunkach bieżących. Oznacza to, że Bank of Ireland całą winę wziął na siebie, a teraz próbuje wyjść z całej trudnej sytuacji z twarzą.

Myles O’Grady powiedział również:

– W tym tygodniu koncentrujemy się na przywróceniu usług, zapewnieniu stabilności naszych systemów i pomocy klientom. Wiemy, że w przyszłości musimy działać lepiej. Nadal inwestujemy w naszą technologię, aby zapewnić klientom najlepsze usługi bankowe.

W informacji Banku Centralnego Irlandii czytamy natomiast, że pracuje on nad ustaleniem przyczyn awarii, monitoruje sytuację i ustala pełny przebieg zdarzenia, z którego zapowiada przygotować i przedstawić raport.

Bogdan Feręc

Źr. NewsTalk

Fot. CC BY-SA 3.0 Ardfern

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
US approves transfer
Betty poczyniła pew