Personel HSE atakowany był codziennie

W najnowszych danych za 2022 rok możemy zauważyć, że każdego dnia w ubiegłym roku atakowano personel HSE 25 razy.

Odzwierciedla to sytuację w służbie zdrowia w Irlandii, z której pacjenci są mocno niezadowoleni, głównie z jakości świadczonych usług, ale chodziło też o czas oczekiwania i inne wydarzenia szpitalne. Ogółem w roku ubiegłym pracowników HSE zaatakowano w różny sposób prawie 9300 razy, z czego 6844 ataki były fizycznymi, a 2371 werbalnymi.

Doszło też do 40 napaści na tle seksualnym, co zgłoszone zostało dyrekcjom placówek medycznych, a część z tych spraw miała swój finał w sądach.

W 2022 roku o 9% wzrosła ilość ataków na personel medyczny, co porównano z rokiem wcześniejszym, a szczegółowe dane mówią, że ataków rok temu było dokładnie 9255, natomiast w 2021 roku było ich 8478.

Najczęściej atakowane były pielęgniarki, a oficjalnie zgłosiły one 4595 przypadków zaatakowania przez pacjentów, z czego prawie połowa została zakwalifikowana mianem „z ofiarami”.

Dyrektor naczelny Lifeline Ambulance Service David Hall powiedział, że te liczby są „bardzo niepokojące” i powinny być wzięte pod uwagę przez osoby tworzące prawo.

David Hall stwierdza:

– Istnieją dwie kategorie napaści. Jedną z nich są bandyci. Jest też niestety mniejsza liczba chorych pacjentów, którzy mają epizody przemocy, a to jest tragiczne i wiąże się z ryzykiem związanym z pracą. Jednak dla bandytów i tych, którzy źle się zachowują, zwłaszcza tych, którzy robią to wielokrotnie, muszą być wydawane wyroki.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Mirror

Photo by Ani Kolleshi on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Uwaga. Może brakowa
Młodzież nie kupi