Partnerstwo Ryanair z kolejną firmą OTA

OTA, to skrót od Online Travel Agencies, a firmy z tego sektora oferują najczęściej możliwość zakupu biletów lotniczych, rezerwację hoteli, ale też innych usług turystycznych.

Większość z nich działała, jak twierdził Ryanair na zasadach pirackich, więc przyczyniała się do generowania strat dla klientów i u przewoźników, w tym irlandzkiej linii lotniczej, co kazało rozpocząć firmie z siedzibą w Dublinie walkę z takimi praktykami. Ryanair od lat próbował pozbyć się niewygodnych dla niego firm OTA, a w pewnym momencie całkowicie zablokował możliwość sprzedaży swoich biletów przez Online Travel Agencies, co z kolei stało się wstępem do rozpoczęcia negocjacji, w których firmy OTA musiały dostosować się do zasad wskazanych przez Ryanair.

Przede wszystkim firmy OTA nie mogą stosować w związku ze sprzedażą biletów lotniczych Ryanair ukrytych opłat i zobowiązane zostały, aby pasażerowie mieli przez strony firm OTA dostęp do swojej rezerwacji przez stronę internetową irlandzkiego przewoźnika. Co więcej, firmy OTA współpracujące z Ryanair, mają obowiązek podawać wszelkie koszty, jakie znajdują się w cenie rezerwacji i biletu lotniczego.

Obecnie Ryanair ogłosił swoje najnowsze partnerstwo „Approved OTA” z wiodącym globalnym internetowym agentem podróży (OTA), czyli lastminute.com, który będzie upoważniony do oferowania tanich lotów Ryanair w ramach swoich pakietów wakacyjnych i lotów w jedną stronę.

Ta przełomowa współpraca to świetna wiadomość dla konsumentów w całej Europie, którzy chcą mieć dostęp do niskich cen Ryanair, niezrównanego wyboru ponad 240 destynacji i nienagannej obsługi jako części pakietu wakacyjnego. Podobnie jak w przypadku istniejących umów „Approved OTA” Ryanair, ta najnowsza umowa gwarantuje klientom lastminute.com, którzy rezerwują loty/usługi dodatkowe Ryanair jako część swojego pakietu wakacyjnego lub samodzielnego lotu, że ich prawidłowe dane kontaktowe i płatnicze zostaną przekazane Ryanair, zapewniając im dostęp do konta myRyanair i otrzymywanie ważnych informacji o lotach – bez konieczności ukończenia procesu weryfikacji klienta Ryanair, który muszą nadal wykonywać nieautoryzowani klienci OTA.

Dyrektor ds. marketingu Ryanair Dara Brady powiedział:

– Z przyjemnością ogłaszamy nasze najnowsze partnerstwo z globalnym gigantem OTA, lastminute.com. To przełomowe partnerstwo to świetna wiadomość dla konsumentów, ponieważ lastminute.com będzie teraz upoważniony do oferowania tanich lotów Ryanair jako części swoich dynamicznych pakietów wakacyjnych i lotów, co stawia ich w ostrym kontraście do nieautoryzowanych OTA, które nadal zawyżają ceny klientów ukrytymi marżami i dostarczają fałszywe dane kontaktowe i płatnicze do Ryanair. Nie możemy się doczekać współpracy z lastminute.com i zabierania ich klientów na pokłady naszych lotów Ryanair w nadchodzących latach.

Dyrektor generalny lastminute.com Luca Concone powiedział natomiast: 

– Jako europejski lider technologii podróżniczych w zakresie dynamicznych pakietów wakacyjnych, wiemy, że partnerstwo z Ryanair zapewni elastyczność, wybór i wartość klientom poszukującym najlepszych wakacji i lotów. Cieszymy się na bliską współpracę z Ryanair.

Bogdan Feręc

Źr. Ryanair

Photo by Markus Winkler on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Lotnisko w Dublinie
Polacy chcą dbać o