Na lotnisku w Dublinie trwają prace nad pełnym wdrożeniem skanerów 3D

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Według operatora lotniska, wdrażanie nowej i ulepszonej technologii skanowania bezpieczeństwa na lotnisku w Dublinie będzie w nadchodzących miesiącach nadal nabierać tempa.

Około jedna trzecia z ponad 30 istniejących na lotnisku skanerów rentgenowskich została już wymieniona na nowe, najnowocześniejsze skanery C3, a lotnisko jest na dobrej drodze do wymiany wszystkich skanerów w obu swoich terminalach do października 2025 r., przed przewidzianym w przepisach terminem 31 Grudzień 2025 r.

Nowe skanery C3 są najlepsze w swojej klasie pod względem standardów wykrywania, a także komfortu pasażerów, umożliwiając pasażerom pozostawienie wszystkich płynów i laptopów w torbach podręcznych, a systemy działające jak tomografy komputerowe w szpitalach i generujące obrazy 3D toreb.

Po 12-miesięcznych testach skanerów na kilku pasach w dwóch terminalach lotniska w Dublinie, DAA zawarło umowę partnerską w zakresie dostaw i wsparcia ze Smiths Detection Ltd, w ramach której skanery C3 firmy zostaną zainstalowane na całym lotnisku. Umowa będzie obowiązywać przez 12 lat i obejmie także wdrożenie skanerów C3 na lotnisku w Cork, które również jest obsługiwane przez DAA.

Dyrektor zarządzający lotniska w Dublinie Gary McLean powiedział:

– Poczyniono ogromne postępy we wdrażaniu nowych skanerów C3, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy od rozpoczęcia procesu cieszyły się dużym powodzeniem wśród pasażerów. W tym tygodniu w Terminalu 2 zacznie działać ósmy skaner C3, a w nadchodzących miesiącach będą kontynuowane prace mające na celu wymianę do października wszystkich skanerów w T2.

– Wdrożenie w Terminalu 1 potrwa nieco dłużej i wymagane będą pewne prace rekonfiguracyjne, aby pomieścić nowe skanery, które są znacznie większe i cięższe niż istniejące maszyny skanujące. Do końca maja w T1 będą działać cztery skanery C3, a następnie, w obliczu bardzo pracowitego lata, prace instalacyjne zostaną wstrzymane na czerwiec, lipiec i sierpień, po czym zostaną wznowione we wrześniu. Pełna instalacja skanerów C3 w Terminalu 1 zakończy się do października 2025 r.

Wprowadzenie nowych skanerów następuje w momencie, gdy lotnisko w Dublinie ma zaprezentować kolejny pakiet ulepszeń w swoich terminalach przed latem 2024 r., w oparciu o opinie pasażerów.

Gary McLean dodał:

– Zawsze słuchamy pasażerów, aby dowiedzieć się, co możemy zrobić lepiej na lotnisku w Dublinie. Kiedy coś pójdzie nie tak lub nie działa tak dobrze, jak to możliwe, chcemy szybko temu zaradzić. Podobnie było w zeszłym tygodniu, kiedy stwierdzono, że wielu pasażerów cierpiących na dolegliwości zdrowotne napotkało problemy podczas kontroli bezpieczeństwa. Bardzo żałujemy tych incydentów i natychmiast podjęliśmy kroki, w tym dodatkowe szkolenia dla personelu pierwszej linii, które zapobiegną ponownemu wystąpieniu tych problemów.

Port lotniczy w Dublinie przypomina pasażerom wybierającym się w podróż w nadchodzących miesiącach, że powinni w dalszym ciągu przygotowywać się do zwykłej kontroli bezpieczeństwa.

Gary McLean powiedział również:

– Po wymianie wszystkich skanerów pasażerowie nie będą już musieli wyjmować płynów ani urządzeń elektronicznych z bagażu podręcznego podczas kontroli bezpieczeństwa. W tej chwili nie ma gwarancji, że zostaniesz wybrany do pasa kontroli wyposażonego w nowy skaner C3, dlatego pasażerowie powinni w dalszym ciągu przygotowywać się w zwykły sposób lub w ramach bezpieczeństwa, upewniając się, że poziom wszystkich płynów nie przekracza 100 ml, a wszelkie laptopy i tablety są gotowe do wyjęcia. O wszelkich zmianach w zasadach bezpieczeństwa pasażerowie będą informowani z wyprzedzeniem za pośrednictwem strony internetowej lotniska i kanałów mediów społecznościowych.Opr. Bogdan Feręc

Źr. Dublin Airport

Photo Dublin Airport

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Czy Diageo straci ko
Tesla zwolni tysiąc
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.