Muszą zakończyć zdzierskie podwyżki ubezpieczeń mieszkaniowych

Rzecznik Sinn Féin ds. finansów Pearse Doherty powiedział, że zdzierskie podwyżki ubezpieczeń mieszkaniowych muszą się skończyć.

Jego komentarze następują po ostrzeżeniu Stowarzyszenia Konsumentów Irlandii, że składki wzrosły o prawie 22 procent w ciągu ostatniego roku.

Poseł Doherty mówi:

„Z zadowoleniem przyjmuję interwencję Stowarzyszenia Konsumentów Irlandii. Wielu właścicieli domów będzie zszokowanych nadmiernym wzrostem ubezpieczenia domu. Jest to kwestia, którą podniosłem w ostatnich tygodniach bezpośrednio z organem reprezentującym branżę, czyli Insurance Ireland. Podczas gdy sektor twierdzi, że jest to spowodowane inflacją, trudno jest dostrzec, w jaki sposób uzasadniałoby to dwucyfrowe wzrosty w niektórych przypadkach, gdy klienci nie złożyli roszczeń. Dzieje się to w czasie, gdy gospodarstwa domowe już teraz znajdują się pod ogromną presją związaną z kryzysem kosztów utrzymania. Oprocentowanie kredytów hipotecznych, koszty opieki nad dziećmi, rachunki za artykuły spożywcze i inne rosną, a rodzin po prostu nie stać na kolejne paraliżujące koszty. Właściciele domów czują się oszukani i muszą wiedzieć, że te wysokie rachunki nie będą kontynuowane. Minister musi interweniować bezpośrednio w sektorze ubezpieczeń, aby zapewnić niezwłoczne obniżenie kosztów do przystępnych poziomów.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo by Towfiqu barbhuiya on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rząd będzie walczy
Poziom szczepień na