Musgrave kupił brytyjską firmę

Musgrave działa przede wszystkim na irlandzkim rynku sprzedaży hurtowej artykułów spożywczych i usług gastronomicznych, ale jest też właścicielem marek SuperValu i sieci sklepów Centra.

Jak ujawniono, Musgrave sfinalizował transakcję kupna brytyjskiej firmy Ritter Courivaud, a ta jest na rynku Wielkiej Brytanii jednym z głównych dystrybutorów żywności w ekskluzywnym sektorze przemysłu gastronomicznego. Ritter Courivaud założona została w 1929 roku i ostatnio od 2010 roku znajdowała się w rękach właścicielskich Tesco Group.

Musgrave może pochwalić się natomiast potężną i stale rosnącą bazą klientów w Irlandii, ale też współpracą z ponad 400 firmami z całego świata, głównie z kategorii artykułów spożywczych świeżych i mrożonych.

Przedstawiciele firmy, nie chcieli ujawnić, na jaką kwotę opiewała transakcja, natomiast rzecznik Musgrave powiedział, iż będzie to impuls rozwojowy dla firmy, którą reprezentuje, przede wszystkim na brytyjskim rynku.

Z oświadczenia rzecznika dowiadujemy się:

– Przejęcie jest częścią szerszej strategii wzrostu Musgrave, mającej na celu rozwój światowej klasy branży spożywczej na wyspie Irlandii i poza nią. Dodanie Ritter do naszej wiodącej oferty usług gastronomicznych jest ważnym krokiem pomagającym nam osiągnąć te ambicje.

Wcześniej historia Ritter Courivaud to też kilka przejęć, więc został kupiony przez hurtownię Cash and Carry Booker – spółkę zależną od Tesco. Firma zajmowała się dostarczaniem różnego typu towarów dla gastronomii, w tym dla szefów kuchni, pracowników gastronomii, cukierników i piekarzy.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Fot. Musgrave

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
EU sanctions Russian
Irlandia umożliwia