Ryanair ograniczy ilość lotów

Wraz z początkiem września linia lotnicza Ryanair zmniejszy ilość lotów, jakie do tej pory proponowała, a ma to związek z „osłabieniem” ilości rezerwacji.

W ostatnich dziesięciu dniach ilość rezerwacji na loty we wrześniu i październiku znacznie spadła, co pociągnęło za sobą decyzję o zmniejszeniu ilości lotów, ale Ryanair podkreśla, że nie będzie likwidować lub zawieszać tras. Powodem mniejszej ilości rezerwacji jest niepewna sytuacja wirusowa w Europie, więc wzrost ilości zakażeń, co wpłynęło na decyzję mieszkańców wyspy, a ci, mniej chętnie rezerwowali loty.

Linia lotnicza zapowiedziała też, że właśnie rozpoczęła akcję kontaktowania się ze swoimi klientami, którzy mieli zarezerwowane loty wcześniej, a w e-mailach zaproponowane zostaną nowe terminy lotów, najczęściej niewielkie ich modyfikacje.

Rzecznik Ryanair powiedział:

– W ciągu ostatnich dwóch tygodni wiele krajów UE zaostrzyło ograniczenia w podróżowaniu, wpłynęło to negatywnie na rezerwacje z wyprzedzeniem, zwłaszcza na podróże służbowe na wrzesień i październik. Redukcja częstotliwości ma sens, aby dostosować naszą zdolność do zapotrzebowania w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Jednocześnie Ryanair pozostał na swoim stanowisku i nadal wzywa irlandzki rząd, aby rozszerzył „zieloną listę” krajów europejskich, które mają podobną lub niższą ilość zachorowań, skąd po powrocie, nie będzie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna. Ryanair chce, aby na listę trafiły Niemcy, Wielka Brytania oraz Portugalia.

Z początkiem sierpnia, irlandzki przewoźnik, przywrócił 60% swojego normalnego rozkładu lotów dla tego miesiąca, dodał rzecznik linii.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Polska-IE: Udostępnij
28 tysięcy osób ni
Ciepło, mokro i wie