Życzenia z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi

Szanowni Państwo,

W imieniu Pani Ambasador Anny Sochańskiej oraz swoim własnym chciałbym złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi.

Dzień ten jest wyrazem uznania dla ogromnego dorobku i dziedzictwa Polonii. Jest świętem radości, dumy i chwały z bycia Polakiem. Dniem naszej wspaniałej wspólnoty polskiej i polonijnej!

Dzień ten jest też okazją do podziękowania za naszą wspólną pracę na rzecz Polonii w Irlandii. Bardzo się cieszymy, że możemy z Państwem realizować tak wiele projektów i inicjatyw na rzecz Polski, Polaków i Polonii. Tylko w ubiegłym roku z powodzeniem zrealizowaliśmy wspólnie ok. 120 projektów polonijnych, na terenie całej Irlandii.

Dziękujemy za wszystkie Państwa projekty polonijne zarówno dotyczące dbania o nasz piękny język polski, jak i historię i tradycję naszej Ojczyzny. Projekty krzewiące patriotyczne postawy, jak i projekty kulturalne oraz działania wzmacniające naszą pozycję jako Polski i Polaków.

Chcielibyśmy też szczególnie podziękować za Państwa działania i ogrom dobroci serca na rzecz pomocy Ukrainie. Bardzo dziękujemy za wszystkie akcje i zbiórki, które przygotowujecie Państwo w Irlandii od początku wybuchu wojny na Ukrainie i dramatu milionów osób. 

Dziękujemy za to, że jesteście i z tak wielkim oddaniem pracujecie na rzecz Polski! 

Z życzeniami wspaniałego Dnia Polonii i Polaków za Granicą i Dnia Flagi,

Łączę wyrazy szacunku,

Grzegorz Sala

Konsul RP

I Radca/Kierownik Wydziału Konsularnego i Polonii Ambasady RP w Dublinie

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Podatki są, czy nie
Informacja prasowa:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська