Zrywanie „więzów” przyjaźni

Polityka prowadzona przez niektóre władze lokalne w Polsce, prowadzi do reakcji miast partnerskich, a te, albo już zerwały więzi przyjaźni, albo zapowiadają, że tak wkrótce zrobią.

Tym razem zagrożone są dobre relacje Fermoy w hrabstwie Cork i Nowej Dęby w województwie podkarpackim, które ogłosiło się „strefą wolną od LGBT+”. Fermoy i Rada Miasta Cork wydały oświadczenie, iż o ile miasto partnerskie nadal będzie prowadzić taką politykę wobec społeczności LGBT+, stosunki zostaną zawieszone, a nawet zerwane.

Oba miasta, czyli Fermoy i Nowa Dęba zawiązały partnerstwo w 2006 roku, a jak mówi radny hrabstwa Cork Noel McCarthy, „związek ten był silny, dopóki Nowa Dęba nie zajęła takiego stanowiska”. Jednocześnie radny McCarthy dodał, iż Rada Miasta, wystosowała do władz Nowej Dęby pismo z wezwaniem do zmiany polityki.

Cllr Noel McCarthy:

–  Napisaliśmy do gminy Nowa Dęba, aby powiedzieć, że w tej chwili wstrzymujemy się z ostateczną decyzją, czekając na odpowiedź, w której oczekujemy zmiany decyzji. Jeśli władze Nowej Dęby tego nie zrobią lub nie będzie pozytywnej odpowiedzi albo w ogóle nie odpiszą, zerwiemy wszelkie związki z Nową Dębą z powodu ich stanowiska w sprawie praw osób LGBT.

A tu, kilka facebookowych komentarzy:

– The Nazis are back in Poland ! Good job there are no Jewish people left for them to target as well

– Good. No reason to twin with anyplace based on being tolerant of homosexuals while homosexuals are completely intolerant of others

– The clash of cultures!

– Who cares

– … you care enough to let the rest of us know you dont…

Podobne deklaracje, czyli utworzenie „stref wolnych od LGBT”, złożyło już w Polsce około 100 miast i miasteczek.

Bogdan Feręc

Źr: Cork County Council

Polska-IE: Udostępnij...
Zmiany w ruchu. Dubl
Aldi odpowiada na ap
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish