Zrównoważony i długoterminowy plan potrzebny do bezpiecznego oraz pełnego ponownego otwarcia sektora hotelarskiego

Rzeczniczka Sinn Féin ds. Przedsiębiorczości, Handlu i Zatrudnienia Louise O’Reilly powiedziała, że ​​sektor hotelarski musi być konsultowany przez rząd i zaangażowany w opracowanie zrównoważonego i długoterminowego planu dla sektora, aby osiągnąć bezpieczny powrót do pełnego handlu.

Ponadto wezwała rząd do natychmiastowego zaangażowania się w sektor w sprawie zbliżających się zmian w ograniczeniach dotyczących zdrowia publicznego.

Teachta Dáil O’Reilly powiedziała:

– Sektor hotelarski poniósł do tej pory główny ciężar restrykcji dotyczących zdrowia publicznego. Ograniczenia, w ramach których musieli działać w okresie świąteczno-noworocznym, były szczególnie trudne dla sektora, który dopiero zaczynał stawać na nogi. Na szczęście wygląda na to, że obecna godzina policyjna dla sektora zostanie zniesiona. Po wprowadzeniu takich zmian w ograniczeniach dotyczących zdrowia publicznego ważne jest, aby rząd nawiązał współpracę z przedstawicielami sektora hotelarskiego w celu opracowania zrównoważonego i długoterminowego planu dla tego sektora, aby osiągnąć bezpieczny powrót do pełnego handlu. To jest to, czego chce sektor i jestem pewna, że tego chce rząd; należy to jednak zaplanować, a sektor hotelarski musi odgrywać kluczową rolę w takim planowaniu. Sektor hotelarski i państwo tracą pieniądze, gdy obowiązują ograniczenia dotyczące zdrowia publicznego; sytuacja nie jest idealna dla żadnej ze stron. Nie można osiągnąć zrównoważonego planu ponownego otwarcia bez konsultacji i wkładu sektora hotelarskiego. Dlatego najlepszym sposobem na posunięcie się naprzód jest, aby wszystkie strony ominęły stół i wymyśliły szczegółowy i długoterminowy plan ponownego otwarcia, który ma na celu bezpieczny powrót do pełnego handlu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Normalny Dzień Świ
Nadszedł właściwy
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська