Zrobiliśmy już milion testów

Szef the Health Service Executive dr Paul Reid poinformował, że w Irlandii wykonano już jeden milion testów w kierunku koronawirusa.

To dobry wynik, dodał Reid, który jest zdania, że badania, przyczyniły się do ograniczenia ilości zakażeń oraz powstrzymały przekazywanie wirusa, a i dały możliwość całej wyspie, by ograniczyć ilość chorych. Sytuacja daleka jest od doskonałości, ocenia szef HSE, ale władze medyczne robią wszystko, by testowanie odbywało się sprawnie i bez opóźnień w dostarczaniu wyników.

HSE przygotowuje się też na kolejne miesiące, kiedy spodziewa się zwiększonej ilości osób, które zmuszone będą z jakichś powodów przeprowadzić koronawirusowy test, ale dr Reid ma też nadzieję, że nie będzie z tym problemów, jakie obserwowane były w początkach pandemii.

Dr Paul Reid powiedział:

– Wczoraj zakończyliśmy nasz milionowy test Covid-19. Mamy więcej planów ulepszeń, które zostaną wprowadzone. Ogromne uznanie przypada wszystkim zespołom, które to robią, naszym lekarzom rodzinnym, służbie zdrowia, laboratoriom, punktom kontaktowym, szpitalom i pogotowiu ratunkowemu, a także wielu innym.

Reid powiedział również, że zaniepokojony jest wzrostem ilości zakażeń i zaapelował, by stosować podstawowe środki ochrony osobistej, wszędzie tam, gdzie są one wymagane.

Bogdan Feręc

Źr: Twitter-HSE

Polska-IE: Udostępnij
Dublin zostanie odci
Czy premier jest prz