Zrobią wszystko, by tylko mieć większość

Z kół zbliżonych do grup negocjacyjnych wynika, że Fianna Fáil i Fine Gael, skłonne są na bardzo dalekie ustępstwa, aby tylko „złapać” trzeciego koalicjanta.

Wczoraj podczas jednej z tur negocjacyjnych z Partią Zielonych, ugrupowanie Eamona Ryana postawiło aż 17 żądań, a dopiero po ich spełnieniu, Zieloni skłonni są poddać się dominacji ugrupowań Martina i Varadkara.

Nie można powiedzieć, żeby żądania Partii Zielonych nie były dobre dla ogółu irlandzkiego społeczeństwa, bo dążą do zwiększenia nakładów na ochronę środowiska, więc zwiększenie inwestycji klimatycznych.

Do najważniejszych punktów, jakie przedstawili w czasie negocjacji Zieloni, należą: milion samochodów elektrycznych w czasie najbliższych 5 lat, poważne inwestycje w transport publiczny, a jednocześnie zmianę źródeł zasilania pociągów i autobusów, co oznacza przechodzenie na napęd elektryczny.

Jest też żądanie, które dotyczy bezpośrednio naszych domów, albowiem Zieloni chcą zwiększenia nakładów na modernizację energetyczną ponad 500 000 irlandzkich domów. Partia Eamona Ryana chce również radykalnego ograniczenia wykorzystywanie paliw kopalnych na wyspie, zwiększenia produkcji energii ze źródeł odnawialnych i co nie jest dobrą wiadomością, podniesienia podatku od emisji dwutlenku węgla.

Bogdan Feręc

Źr: PA

Polska-IE: Udostępnij...
Osoby w średnim wie
Ryanair i Aer Lingus
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish