Zostawił dziecko na drodze

Policja poszukuje sprawcy wypadku, który w sobotę potrącił 5-latka, a co gorsze, zostawił go na drodze bez udzielenia pomocy.

Garda apeluje do wszystkich osób, które mogły widzieć zdarzenie, które miało miejsce w pobliżu Fortunestown Lane (okolice Tallaght), w godzinach pomiędzy 20:00 a 21:00, by zgłaszały się i przekazywały informacje o incydencie, jaki wtedy miał miejsce.

W tym czasie na drodze doszło do potrącenia chłopca, który pozostawiony został bez pomocy, a jak relacjonuje jego matka, życiu dziecka zagrażało niebezpieczeństwo. 5-latek doznał ogólnych potłuczeń oraz otwartego złamania nogi, a o zdarzeniu, poinformowali kobietę znajomi.

Jennifer – matka dziecka:

– Niektórzy sąsiedzi zadzwonili do moich drzwi i powiedzieli mi, że został powalony. To była najdłuższa trasa w moim życiu, żeby się do niego dostać. Mogłam go tylko przytulić. Położyłam się z nim, położyłam jego głowę na kolanach i potarłam jego małą twarz. Był w agonii. Jak ktoś mógł odjechać i zostawić dziecko na drodze, czy nie ma dzieci, siostrzenic czy siostrzeńców? Szukam odpowiedzi i ludzi, którzy udzielą informacji. Kość wystawała z nogi Noego, a na drugiej nodze są ślady opon. Musiał przejść operację i myślę, że chirurdzy włożyli mu metalowe pręty w nogę. Ma gips sięgający teraz aż do pachwiny i prawdopodobnie będzie w szpitalu do czwartku.

Noah, czemu nie można się dziwić, przeżył niezwykle dramatyczne chwile i wciąż jest przerażony. Maluch stale myśli, że umrze, że kolejny taki przypadek skończy się dla niego śmiercią.

Jennifer:

– Noah myśli teraz, że jeśli znowu zostanie zraniony, umrze i pójdzie do nieba. To tylko mały, mały facet. Żadne dziecko nie powinno myśleć o takich rzeczach. To okropne.

Młody człowiek jest po operacji, przebywa stale w szpitalu Children’s Health Ireland (CHI) w Crumlin, ale jak mówią lekarze, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo, jednak przez kilka tygodni będzie musiał nosić gips.

Policjanci, którzy prowadzą tę sprawę, mówią o nieodpowiedzialności kierowcy, a i prowadzą śledztwo na szeroką skalę. Podczas rozmowy z chłopcem, nie udało się ustalić, jaki samochód mógł spowodować wypadek, więc zwrócili się do społeczeństwa, aby ewentualni świadkowie, przekazywali informacje w tej sprawie. Informacje przekazywać można funkcjonariuszom z komisariatu Tallaght Garda lub dzwoniąc pod numerem 01 666 6000. Dostępna jest też anonimowa infolinia Gardy 1800 666 111. Informacje można również przekazywać na dowolnym posterunku Gardy w kraju.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Garda/Independent

Polska-IE: Udostępnij
Chef Jakub – Writt
Czarne chmury nad Du
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian