„Zostańcie w domach na święta”, Koronawirus wciąż zbiera żniwo

Dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia dr Tony Holohan wezwał irlandzkie społeczeństwo, aby podczas świąt wielkanocnych, pozostało w domach.

Siłą Irlandii jest jej podporządkowanie się nakazom władz, co przyniosło już spodziewane efekty, ponieważ ograniczony został rozwój epidemii, powiedział dr Holohan. Niebezpieczeństwo nie zostało jednak zażegnane, więc nadal należy się izolować, podporządkować nakazom, ale i utrzymać bezpieczne zachowania, nawet w okresie świąt Wielkiej Nocy, dodał Holohan.

Zarówno Ministerstwo Zdrowia, jak i rząd wiedzą, iż będzie to trudny okres, ale izolacja nadal jest wymagana, żeby uchronić Irlandię przed niekontrolowanym roznoszeniem wirusa Covid-19.

Szczególne środki bezpieczeństwa i ochrony powinny zachowywać osoby starsze, które najbardziej narażone są na zachorowanie spowodowane koronawirusem, ale i na powikłania, które często prowadzić mogą do śmierci.

Dr Holohan przypomniał, że nadal obowiązuje zakaz niepotrzebnych podróży, a ten utrzymany zostanie na święta, by „uwolniona” z domów Irlandia, nie rzuciła się tłumnie w wir odwiedzin.

Wczoraj potwierdzono w Irlandii 16 nowych przypadków śmiertelnych, a i 370 dodatkowych zakażeń, więc obecnie w Irlandii mamy już 5364 osoby zakażone wirusem Covid-19.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Helath

Polska-IE: Udostępnij...
Europa przygotowuje
Áras an Uachtaráin
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish